Arn fantasztikus csatában legyőzte Cibulkovát!

2012.01.19. 09:28
Az Australian Openen a hölgyeknél a második fordulóban a főtábla egyetlen magyar versenyzője Arn Gréta három szettben legyőzte a 17. helyen kiemelt Dominika Cibulkovát. Arn a döntő szettet 10:8-ra hozta. A következő körben a 12. helyen kiemelt amerikai Serena Williams lesz az ellenfele.

Az Arn Gréta–Dominika Cibulkova mérkőzés előtt nem sok jel mutatott arra, hogy az Australian Openen egyedüliként főtáblára jutó, és az első fordulóban a kanadai Rebecca Marinót felülmúló magyar teniszező legyőzheti szlovák riválisát. Eddigi egyetlen találkozójukat 2007-ben Cibulková nyerte, aki jelenleg a 18. helyen áll a világranglistán, 74 hellyel Arn Gréta előtt.

JÖHET SERENA WILLIAMS!
Arn Gréta ellenfele a következő fordulóban Serena Williams lesz, aki könnyed

6:0, 6:4-es sikerrel tudta le a cseh Barbora Záhlavová-Strycová elleni második fordulós mérkőzését a Rod Laver Arénában

A mérkőzés a papírformának megfelelően indult – Cibulková brékelni tudott, és 2:0-ra meglépett. Ezt követően viszont meglehetősen bizonytalanná vált a szlovák szervajátéka, Arn pedig hiba nélkül hozta az adogatásait, sőt többször brékelt, így fordított, és meglepően simán, 6:2 megnyerte az első játszmát.

A második szettben Arn ismét hamar brékhátrányba került, és bár ezt ezúttal is ki tudta egyenlíteni, Cibulková nem hagyta kicsúszni a kezéből a meccset. A 22 éves játékos 3:3 után úgy brékelt vissza, hogy semmire nyerte Arn adogatójátékát, és mivel a folytatásban sem hibázott, egymás után nyolc labdát megnyerve 6:3-mal behúzta a második játszmát.

A döntő szett elején sajnos ugyanaz történt, ami az első kettőben: Cubulková brékelni tudott. Szerencsére azonban a folytatás is hasonló volt, ugyanis a hatalmas küzdőszelleméről is ismert, az első fordulóban 4:1-es hátrányból felálló 32 éves Arn ismét kiegyenlített, 4:4-nél bréklabdát hárított, 5:4-nél pedig fordított.

Ekkor már mindketten elővették a legjobb szerváikat, könnyedén hozták az adogatásaikat egészen 6:6-ig, amikor Cibulková két bréklabdához jutott, és egy vitatott labdamenet után végül is elvette Arn adogatását. A meccsnek azonban még mindig nem volt vége, pedig a következő gémben 30:0-nél a szlovák már csak két labdára volt a meccs megnyerésétől, ekkor azonban többször is rontott, kettős hibát is ejtett, így Arn ismét egyenlített. Majd hozták saját szervájukat, így 8:8-ra alakult az állás.

Ezután Arn ismét hozta saját adogatását (9:8). Cibulková viszont nagyon idegesen kezdte saját adogatójátékát, mivel elvesztette az első két labdamenetet. Arn 15:40-nel két meccslabdához jutott, amelyből a másodikat egy gyönyörű rövidítéssel beütötte (10:8). Fantasztikus győzelem volt!

Arn a következő fordulóban a 12. helyen kiemelt amerikai Serena Williamsszel találkozik, aki pályafutása 500. győzelmét könyvelhette el a profik között a cseh Záhlavová-Strycová elleni mérkőzésen.