A sólyomszem is Davigyenkót látta jobbnak

2009.10.18. 13:22
null
Davigyenko a tavalyi vesztes döntő után ezúttal már a végjátékban is örülhetett Sanghajban (fotó: Reuters)
Címkék
Az orosz Nyikolaj Davigyenko nyerte meg a sanghaji ATP 1000-es tornát, miután a döntőben 7:6, 6:3-ra legyőzte a korábbi világelső spanyol Rafael Nadalt.

Az első játszmában fej fej mellett haladtak a felek, egyik játékos sem tudott ellépni. Nyikolaj Davigyenko erővel és pszichésen is jól bírta a küzdelmet a Novak Djokoviccsal szembeni szombati háromórás elődöntő után.

Sőt 6:6 után a tie-breakben rögtön minibrékkel nyitott az orosz teniszező, s végig irányította a rövidítést, amelynek meglett a jutalma, ugyanis 7–3-mal megnyerte az első játszmát.

A második szett közepén Davigyenko brékelőnyre tett szert, és rendre futtatta spanyol ellenfelét, aki hiába küzdött minden labdáért, az orosz változatos játékával nem tudott mit kezdeni.

5:3-nál Davigyenko a mérkőzésért adogatott, ám Nadal nem hagyta magát, 30:30-nál azonban az orosz jutott meccslabdához. A meccspont alatt a kiszorított helyzetben lévő Nadal kétszer is az alapvonal közelébe ütött, másodszorra a vonalbíró be is kiáltotta az outot, amely után a spanyol természetesen challenge-et kért. Azonban a sólyomszem is kint látta a labdát, így Davigyenko megszerezte pályafutása 19. tornagyőzelmét.

Úgy tűnik, Davigyenkónak hagyományosan jól megy Sanghajban, tavaly szintén döntős volt, Djokovics verte meg.

ATP 1000-ES TORNA, SHANGHAI ATP MASTERS 1000, SANGHAJ (5 250 000 dollár, kemény pálya) 

DÖNTŐ

Davigyenko (orosz, 6.)–Nadal (spanyol, 1.) 7:6, 6:3

Legfrissebb hírek

Nagy Ádám a kispadon, két magyarral kezd a Ferencváros a Górnik Zabrze ellen

Európa-liga
9 perce

Gyász: elhunyt Melis Zoltán olimpiai ezüstérmes evezős, korábbi szövetségi kapitány

Egyéb egyéni
57 perce

Kosárlabda: elrajtol az U16-os fiúk B-divíziós Eb-je Szkopjéban

Utánpótlássport
1 órája

Szerdai transzferhíradó: Szalah estére ér Trabzonba, célegyenesben a Diomande-üzlet

Minden más foci
2 órája

Egy éjszakát töltenek Budapesten a Real Madrid futballistái – NS-infó

Minden más foci
2 órája

Férfi vízilabda ob I: szeptember 9-én kezdődik, és december közepéig tart az alapszakasz

Vízilabda
2 órája

Vízilabda: háromból három az U16-os fiúválogatott mérlege a vb-n

Utánpótlássport
2 órája

Vizes Eb: orosz csapatarany a műúszók akrobatikus számában

Úszás
3 órája