Tour de Ski: Björgen és Cologna nyerte a prológot

2015.01.03. 19:44
A németországi Oberstdorfban a szabadstílusú prológgal megkezdődött a sífutók Tor de Ski-versenye. A férfiaknál a korábbi győztes svájci Dario Cologna, a nőknél pedig az összetett világkupában is vezető norvég Marit Björgen győzött.

Cologna öt másodperccel volt gyorsabb az első, négy kilométeres szakaszon a svéd Calle Halfvarssonnál és további féllel a norvég Petter Northugnál. A címvédő norvég Martin Johnsrud Sundby több mint tíz másodperces hátránnyal csak tizedikként zárt.

A nőknél négyes norvég siker született: Björgentől 10 másodperccel elmaradva Heidi Weng, tizenkettővel pedig Ranghild Haga ért célba. A címvédő Therese Johaug újabb egy másodperccel lemaradva a negyedik, míg a korábbi négyszeres győztes lengyel Justyna Kowalczyk 20 másodperces hátránnyal a tizedik helyről várja a folytatást, amelyre vasárnap ugyancsak Obersdorfban kerül sor. A nőknél 10, a férfiaknál 15 km-es klasszikus stílusú hendikepes versenyt rendeznek majd.

Ugyancsak Németországban, de Schonachban rendezték meg az északiösszetett versenyzők csapatviadalát, amelyen a házigazdák négyese győzött Norvégia és Franciaország előtt.