Síugró-vk: Stoch egy lépésre a Négysáncverseny tarolásától

2018.01.04. 17:13
Csütörtökön folytatódott a síugrók Négysáncversenye, amelynek harmadik állomása az ausztriai Innsbruckban volt. A győzelmet ezúttal is a címvédő lengyel Kamil Stoch szerezte meg.

Kamil Stoch ezúttal is tetemes előnnyel, több mint nyolc ponttal vezetett már az első sorozatot követően Markus Eisenbichler és a norvég Daniel-André Tande előtt. A német ráadásul óriásit hibázott a második szériában, s már 117 méternél landolt, így aztán a nyolcadik helyig csúszott vissza, s a dobogóra, Tande mögé Andreas Wellinger léphetett még fel.

Stoch másodjára sem hibázott, és végül majdnem 15 pontos előnnyel nyerte a viadalt. Miután háromból háromnál tart, esélye van arra, hogy a német Sven Hannawald után ő legyen a második síugró, aki egy idényen belül a Négysáncverseny mind a négy állomásán győzzön. Természetesen összesítésben is óriási fölénnyel, 65 ponttal vezet Wellinger előtt, s miután az összetett világkupában élen álló német Richard Freitag a második sorozatban nem állt rajthoz, így pedig egyetlen pontot szerzett, a lengyel a következő versenyen egy győzelemmel ebben a rangsorban is az első helyre kerülhet. Ami még szokatlan, hogy továbbra sincs osztrák érmes, a „sógorok" legjobbja a 10. helyen végző Michael Hayböck lett.