Síugró-vk: a sírepülő-vb után Tande Willingenben is nyert

2018.02.03. 18:02
Szombaton a németországi Willingenben folytatódott a síugrók világkupa-sorozata, a győzelmet a norvég Daniel-André Tande szerezte meg. Az északiösszetett-versenyzők hakubai küzdelmét a japán Vatabe Akito nyerte.

A síugróknál az első sorozat után Kamil Stoch vezetett, pedig Richard Freitag úgy is három és fél méterrel tovább repült (149.5 méter), hogy egy kapuval lejjebbről indult. Azonban a németnek egyrészt nagyobb ellenszele volt, másrészt a leérkezéskor nem volt meg a telemarkja, így jócskán kapott levonásokat, s végül 3.7 ponttal Stoch mögé szorult. A harmadik helyen az ugyancsak lengyel Dawid Kubackinak már 7.5 pont volt a hátránya, míg tőle mindössze három tizeddel maradt le Tande, aki 148-ig jutott, ám a telemark nála is hibádzott.

Az újdonsült norvég sírepülő-világbajnok az első, 148 méteres ugrása után aztán a másodikban 146 és félig jutott, és mint utóbb kiderült, ezt azután még csak megközelíteni sem tudták. Kubacki 139 és fél, Freitag pedig csak 141 és félig jutott. Már csupán Stoch volt hátra, de az olimpiai bajnok, Négysáncverseny-győztes ezúttal megremegett, és csak 137 és fél méterig szállt, ezzel pedig még a dobogóról is leszorult.

SÍUGRÓ-VK, WILLINGEN (NÉMETORSZÁG):
HS 145
1. Daniel-André Tande (norvég) 261.3 (148.0; 146.5)
2. Richard Freitag (német) 260.5 (149.5; 141.5)
3. Dawid Kubacki (lengyel) 254.8 (145.0; 139.5)
Az összetett vk állása:
1. Richard Freitag (német) 817
2. Kamil Stoch (lengyel) 783
3. Andreas Wellinger (német) 710

Az északiösszetett-versenyzők hakubai vk-állomását hazai pályán a japán Vatabe Akito nyerte meg óriási fölénnyel, több mint egyperces előnnyel a norvég Jan Schmid és a német Manuel Faisst előtt.