nemzetisport.hu 2017.12.08 18:52 Frissítve: 2017.12.09 13:42

Sílövő-vk: újabb Bö-fricska Fourcade-nak

Férfi és női sprintversennyel folytatódott az ausztriai Hochfilzenben a sílövők világkupa-sorozata. A győzelmet előbbieknél a norvég Johannes Bö, utóbbiaknál pedig a fehérorosz Darja Domracseva szerezte meg.

A férfiaknál hibátlan lövőteljesítmény kellett még a dobogós helyezéshez is. Ez ugyan összejött a vk-címvédő francia Martin Fourcade-nak, de ezúttal is volt nála egy gyorsabb, mégpedig a kisebbik Bö testvér, Johannes, aki az első vk-hétvégén a 20 km-es versenyben győzött, míg a sprintben bátyja, Tarjei bizonyult akkor a leggyorsabbnak. Fourcade az idény mindhárom korábbi viadalán érmes volt, az üldözésest meg is nyerte. A harmadik helyen most a horvátból szlovénná lett Jakov Fak végzett.

A nőknél a legjobb futók közül Domracseva maradt hibátlan, így igencsak „vastag" előnnyel, több mint húsz másodperccel diadalmaskodott 7.5 km-en. Mögötte az oroszból szlovákká váló Anastasiya Kuzmina lett a második, az olasz Dorothea Wierer pedig a harmadik, ők egy-egy büntetőkörre kényszerültek. A 102 induló között ott volt Szőcs Emőke is, aki ugyancsak egy lövőhibát vétett, s így háromperces hátránnyal a 79. helyen zárt.

SÍLÖVŐ-VK, HOCHFILZEN (AUSZTRIA)
Férfi 10 km sprint
1. Johannes Bö (norvég)         24:18.4 (0)
2. Martin Fourcade (francia)       +12.1 (0)
3. Jakov Fak (szlovén)                 +35.4 (0)
Női 7.5 km sprint
1. Darja Domracseva (fehérorosz)     22:40.2 (0)
2. Anastasiya Kuzmina (szlovák)           +22.1 (1)
3. Dorothea Wierer (olasz)                      +30.6 (1)
...
79. Szőcs Emőke (magyar)                  +3:11.6 (1)