Sílövő-vk: német tarolás Hochfilzenben

2015.12.11. 15:50
Pénteken a férfi és női sprintversennyel folytatódott a sílövők világkupa-sorozata az ausztriai Hochfilzenben. A győzelmet az uraknál a német Simon Schempp, a hölgyeknél pedig honfitársnője, Franziska Hildebrand szerezte meg.

A férfiak versenyében a négyes rajtszámmal induló Schempp gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, hiszen szinte végig ő vezetett, hibátlan lövészetének köszönhetően. Pedig a második sorozat után csak 4-5 másodperces fórja volt az egyszer-egyszer rontó Anton Sipulin és Martin Fourcade előtt, ám ő jobban tartalékolt a hajrára és még növelni is tudta az előnyét: végül 10 másodpercet vert a franciára és több mint húszat az oroszra. Utóbbit a végén még a norvég Tarjei Bö is megelőzte, így lecsúszott a dobogóról.

A nőknél hármas német siker született, mivel a hibátlanul lövő Hildebrand után Maren Hammerschmidt produkálta a második legjobb időt, míg Miriam Gössner Hildebrand futóteljesítményére is veszélyes volt, azonban ő vétett egy lövőhibát, így egy büntetőkörre kényszerült. A 106 induló között ott volt a magyar Szőcs Emőke is, aki három hiba után, több mint háromperces hátránnyal a 100. helyen végzett.