MTI 2018.06.25 16:26 Frissítve: 2018.06.25 18:23

Sílövészet: visszavonult a négyszeres olimpiai bajnok

Bejelentette visszavonulását Darja Domracseva négyszeres olimpiai bajnok fehérorosz sílövő.

A 31 éves sportoló hétfőn sajtótájékoztatón közölte döntését Minszkben.

Domracseva – akit márciusban a legbefolyásosabb nőnek választottak meg hazájában – első olimpiai érmét 2010-ben, Vancouverben szerezte meg, akkor egyéniben lett harmadik. Négy évvel később, Szocsiban három számban – egyéniben, az üldözéses és a tömegrajtos versenyben – győzött az olimpián, a nők között a sportág történetében elsőként. A februári, pjongcsangi játékokon két érmet gyűjtött: a női váltó tagjaként nyert, a tömegrajtos versenyszámban ezüstérmes lett.

Ötkarikás medáljai mellett kétszeres világbajnok, 2015-ben összetett világkupa-győztes lett, és összesen 31 vk-versenyt nyert.

2019.10.08 16:03:32

Téli sportok KOVÁCS ERIKA

Már túl van a varratszedésen is a több mint egy héttel ezelőtti műtét után a rövid pályás gyorskorcsolyázó.

2019.07.03 08:41:53

„Leginkább a fiúk technikája tetszik, az, ahogyan siklanak a jégen. Azt hiszem, sok mindent elleshetek tőlük.”

2019.05.18 09:46:00

Ha olyan sikert érünk el Pekingben, mint szeretnénk, nem biztos, hogy szögre kerül a korcsolya.

2019.04.22 20:21:42

Téli sportok nemzetisport.hu

Az orosz síparadicsomban több mint 1700-an csúsztak egyszerre lenge öltözetben.

2019.03.20 21:56:44

Téli sportok KOHÁN GERGELY

A háromszoros világ- és hatszoros Európa-bajnok svéd játékos a sakkhoz hasonlítja sportágát.