Sífutó-vk: kazah és finn siker a klasszikus távokon

2018.01.21. 16:13
A szlovéniai Planicán férfi 15 és női 10 km-es, klasszikus stílusú versennyel folytatódott a sífutók vk-sorozata. A győzelmet előbbieknél a kazah Alekszej Poltoranyin, utóbbiaknál pedig a finn Krista Pärmäkoski szerezte meg. A franciaországi Chaux-Neuve-ben a norvégok nyerték az északiösszetett-vk csapatversenyét.

Az összetett világkupában vezető és a szombati sprint versenyen győztes norvég Johannes Hösflot Klaebo ezúttal kénytelen volt megelégedni a második hellyel, mivel Poltoranyin 13 másodperccel gyorsabb volt nála. A harmadik svéd Calle Halfvarsson már több mint 40 másodperccel maradt le.

A női verseny sokkal szorosabban alakult, itt a finn versenyző csak három és fél másodperccel előzte le a svéd Charlotte Kallát, míg a dobogó harmadik fokára az összetett vk éllovasa, a norvég Heidi Weng állhatott fel.

3. Jessica Diggins (amerikai) 852

A franciaországi Chaux-Neuve-ben rendezték meg az északiösszetett-versenyzők Gundersen-viadalát, amely a Jörgen Graabak, Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber, Jan Schmid összeállítású norvég csapat sikerét hozta. Az északiak a síugrás során alapozták meg a győzelmüket, hiszen egyperces előnnyel indulhattak, a finnek előtt. Ráadásul a fő rivális németek már több mint 100 másodperccel rajtoltak később. Ezt az előnyt okosan beosztva értek elsőként célba a második helyre feljövő németek illetve a finnek előtt.

ÉSZAKIÖSSZETETT-VK, CHAUX-NEUVE (FRANCIAORSZÁG)