Sífutó Tour de Ski: csak a célfotó döntött az ezüstről a nőknél

2019.01.01. 15:36
A svájci Val Müstairben férfi és női szabadstílusú sprintversennyel folytatódott a sífutók Tour de Ski-sorozatában. A győzelmet a svéd Stina Nilsson és a norvég Johannes Hösflot Klaebo szerezte meg.

Mindkét versenyző elég jelentős előnnyel, több mint két másodperccel nyerte meg a távot, azonban a nőknél a második és a harmadik helyen századmásodpercre azonos idővel ért a célba két amerikai, Sophie Caldwell és Jessica Diggins, s köztük csak a célfotó döntött néhány milliméterrel az előbbi javára. A férfiaknál az olasz Federico Pellegrino lett a második és az összetettben a második helyen álló Szergej Usztyugov a harmadik.

Ott Klaebo áll az élen 12 másodperces előnnyel, míg a nőknél Diggins 1.1 másodperccel előzi meg a norvég Ingvild Flugstad Östberget és az orosz Natalia Nyeprjajevát. A Tour szerdán a németországi Oberstdorfban folytatódik 10, illetve 15 kilométeres klasszikus stílusú tömegrajtos versennyel.

SÍFUTÓ-VK, TOUR DE SKI, 3. SZAKASZ, VAL MÜSTAIR (SVÁJC)