Sífutás: újabb norvég dupla Davosban

2014.12.20. 16:24
A svájci Davosban férfi 15 és női 10 km-es szabadstílusú versennyel folytatódott a sífutók világkupája. Mindkettőben norvég siker született: előbbieknél Anders Glöersen, utóbbiaknál Marit Björgen győzött. Az északiösszetett-versenyzők csapatversenyét a Mikko Kokslien, Havard Klemetsen, Jan Schmid, Jörgen Graabak összeállítású norvégok nyerték.

A férfiaknál a dobogó mindhárom fokára norvég versenyző állhatott fel: Glöersen majd' öt másodpercet vert Petter Northugra és több mint tízet Chris Andre Jespersenre. A nőknél sokkal nagyobb különbségek alakultak ki, hiszen Björgen egy tized híján húsz másodperccel előzte meg a némi meglepetésre másodikként végző német Nicole Flesselt, míg az ugyancsak norvég Heidi Wengnek már majdnem fél perces hátránya volt.

3. Heidi Weng (norvég) 449

Az északiösszetett-vk mezőnye az ausztriai Ramsauban állomásozik ezen a hétvégén, ahol szombaton csapatversenyt rendeztek. A síugró részt a németek nyerték, de mindössze két másodperccel indulhattak korábban a 4x5 km-es váltóban, mint az osztrákok, s 18-cal a norvégok előtt.

A norvégok gyorsan le is dolgozták a hátrányt, az osztrákok viszont lemaradtak, őket még a franciák is otthagyták és felzárkóztak a két éllovashoz. A táv végéig együtt haladt a három éllovas, a hajrában aztán a norvég olimpiai bajnok Graabak volt a leggyorsabb, egy tizedmásodperccel megelőzve német riválisát.