Schlierenzauer egy ponttal győzött

2009.12.19. 15:57
null
Gregor Schlierenzauer (Fotó: Action Images - archív)
Címkék
A síugrók világkupa-sorozata a svájci Engelbergben a folytatódott, ahol már a második versenyt rendezték a hétvégén. A győzelmet az osztrák Gregor Schlierenzauer szerezte meg, aki az első sorozat után még csak második volt, de végül egy ponttal megelőzte a svájci Simon Ammannt, visszavéve tőle összetettben is a vezetést. A harmadik az osztrák Andreas Kofler lett.

Az első sorozatot követően a pénteki erőpróbát is megnyerő, hazai közönség előtt versenyző, kétszeres olimpiai bajnok Simon Ammann állt az élen 138 méteres ugrással, de mindössze nyolctized ponttal az osztrák Gregor Schlierenzauer előtt. Mögöttük az osztrák Kofler volt a harmadik, ám jelentős hátránnyal.

Amikor az utolsó négy ugrás volt már csak hátra, az osztrák Loitzl vezett, és mivel a norvég világcsúcstartó Romören gyengébbet ugrott, maradt is az élen. Kofler is csupán 128 méterig jutott másodszorra, de neki ennyi is elég volt, így már biztosan dobogósnak érezhette magát.

Schlierenzauer 130 méterre szállt, azaz Amnann-nak elég lett volna egy ugyanekkora kísérlet a győzelemhez, ő azonban egy méterrel kisebbet repült, ezért a bírók pontszámait is beszámítva végül egy ponttal az osztrák győzött, aki ezzel vissza is vette az első helyet a világkupa összetettjében.

 SÍUGRÓ-VK, ENGELBERG (SVÁJCI)
1. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 265.6 (137.0, 130.0)
2. Simon Ammann (svájci) 264.6 (138.0, 129.0)
3. Andreas Kofler (osztrák) 250.5 (132.0, 128.0)
AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA:  
1. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 342
2. Simon Ammann (svájci) 324
3. Andreas Kofler (osztrák) 226
Legfrissebb hírek

Lángosillatban nézik a vb-meccseket a magyarok Pennsylvaniában

Foci vb 2026
17 perce

Légiósok: új edzőt kapott Szűcs Tamás csapata – hivatalos

Légiósok
17 perce

Pep Guardiola lehet a tornáról lemaradó olasz válogatott szövetségi kapitánya

Olasz labdarúgás
41 perce

Tóth Edmond: Minden egyes pontért meg kellett küzdenünk!

Kézilabda
54 perce

Heti program: jön a foci-vb döntője, visszavágót játszik az ETO FC és az FTC a nemzetközi kupákban

Minden más foci
59 perce

Salvadori játékvezető dirigál a francia–spanyol elődöntőn

Foci vb 2026
5 órája

Van mutató, amiben Argentína 7–0-ra veri – Brazíliát...

Foci vb 2026
6 órája

Guardiola lehet Maldini elsőszámú célpontja az olasz kispadra

Foci vb 2026
6 órája
Ezek is érdekelhetik