Északisí-vb: Holund nyert 50 km-en, taroltak a norvég férfi sífutók

2019.03.03. 15:29
Az ausztriai Seefeldben a férfi 50 km-es szabad stílusú sífutóversennyel zárult az északisí-világbajnokság. Az aranyérmet a norvég Hans Christer Holund szerezte meg, így mind a hat férfi sífutószámban az északi ország versenyzői győztek.

A mezőny nagyjából 20 kilométerig együtt haladt, Holund ekkor kapcsolt nagyobb sebességi fokozatra, s a többiek hagyták elmenni. Mire észbe kaptak, már 80 másodperc volt az előnye, és bár az oroszok azzal trükköztek, hogy nem cseréltek lécet a táv kétharmadánál, majd Alekszandr Bolsunov próbált meg a norvég nyomába eredni, 20 másodpercnél közelebb nem tudott jutni.

Végül a síatlon és a váltó után az orosz versenyző a harmadik ezüstérmét szerezte meg. A bronzéremért viszont nagy csata zajlott, az utolsó emelkedőn két norvég, a 15 km-en győztes Martin Johnsrud Sundby és a síatlon aranyérmese, Sjur Röthe robbantott, fej fej mellett értek a célegyenesbe, ahol aztán utóbbi ért be egy tizedmásodperccel gyorsabban.

A norvég csapatnak ez volt a tizenharmadik aranya a világbajnokságon, míg a németeknek hat, a svédeknek két, a lengyeleknek pedig egy elsőség jutott.