Alpesi sí-vk: norvég siker a nőknél majdnem tizennégy év után

2016.01.05. 16:51
Kedden az olaszországi Santa Caterinában női műlesikló-futamot rendeztek az alpesisí-világkupában. A győzelmet a norvég Nina Löseth szerezte meg a cseh Sarka Strachová és a szlovák Veronika Velez Zuzulova előtt.

Már az első futamot követően is Löseth állt az élen, a svájci Charlotte Chable és Strachová előtt. Zuzulova ekkor még csak 13. volt, de remek második futammal végül feljutott a dobogóra, míg a svájci egy komoly hiba után az utolsó helyre esett vissza. Legutóbb 2002. január 27-én győzött vk-futamon norvég női alpesi síző.

Alpesi sí-vk, Santa Caterina (Olaszország)
57. Miklós Edit (magyar) 47

A németországi Oberstdorfban férfi és női klasszikus stílusú sprintversennyel folytatódott a sífutók idei Tour de Ski-sorozata.

A férfiaknál a norvég Emil Iversen győzött az orosz Szergej Usztjugov és a kazah Alekzej Poltoranyin előtt. Az összetettben élen álló norvég Martin Johnsrud Sundby a negyedik, az őt üldöző honfitársa, Petter Northug pedig az ötödik helyen zárt, míg a harmadik helyre Usztjugov jött fel.

A nőknél az amerikai Sophie Caldwell nyert, két norvégot, Heidi Wenget és az összetettben vezető Ingvild Flugstad Östberget megelőzve. A címvédő, és összetettben második helyen álló ugyancsak norvég Therese Johaug az ötödik helyen zárt.

Szerdán a nőkre 10, a férfiakra pedig 20 km-es síatlon verseny vár a németországi Oberstdorfban.