Alpesisí-vk: Hirscheré az óriás-műlesiklók kristálygömbje

2015.03.14. 14:24
Szombaton a nőknél a svédországi Aréban műlesikló-, a férfiaknál a szlovéniai Kranjska Gorán óriás-műlesikló-futammal folytatódott az alpesisí-világkupa. Előbbieknél az amerikai Mikaela Shiffrin, utóbbiaknál pedig a francia Alexis Pinturault diadalmaskodott.

A férfiak versenyén Pinturault nyerte az első futamot, mégpedig tetemes, több mint hat tizedmásodperces előnnyel a német Felix Neureuther és az összetett világkupában vezető osztrák Marcel Hirscher előtt.

A másodikban a norvég Henrik Kristoffersen volt a leggyorsabb, de mivel ő az első menetben csak 22. volt, így ezzel is csak a hatodik lett összesítésben. Tőle az amerikai Ted Ligety vette át a vezetést, ám amikor őt a francia Thomas Fanara megelőzte, eldőlt, hogy Hirscher nyerte a szakági világkupát. Úgy meg pláne, hogy az osztrák is átvette a vezetést a saját leérkezésekor.

Neureuther viszont csak a negyedik helyre jött be úgy, hogy Pinturault még hátravolt. A francia a pálya elején veszített az előnyéből, de a közepén aztán növelni is tudta, s végül magabiztos, 68 századmásodperces előnnyel ért a célba.

3. Ted Ligety (amerikai) 422

A nőknél még nagyobb fölénnyel nyerte az első futamot Shiffrin, hiszen majd' egy másodperces előnye volt a cseh Sarka Strachová és a szlovák Veronika Zuzulová előtt. A második futamban sokáig a kanadai Marie-Michele Gagnon volt a legjobb, ő a 14. helyről lépkedett előre egészen az ötödikig.

Tőle a francia Nastasia Noens vette át aztán a vezetést, de a kanadai Erin Mielzynski jócskán visszacsúszott, s ezután már csak hárman voltak hátra. Zuzulová azonban a második futam addigi legjobb idejét produkálva élre állt, 83 századmásodperces fórral. Ezzel az idővel nem is bírt Strachová, de a 74 százados hátrány azért a második helyhez elégnek bizonyult.

Shiffrin előnye is jócskán apadt a pálya elején, ám a közepén visszatornázta, a végén pedig Zuzulovánál is fél másodperccel gyorsabb volt, s összességében majd' másfél másodpercet vert a mezőnyre. Sikerével az összetett világkupában is feljött a harmadik helyre, míg a szakágiban 90 pontosra növelte az előnyét az utolsó verseny előtt.