Alpesi sí: újabb versenyt nyert az amerikai tini

2013.01.04. 19:25
A horvátországi Zágrábban folytatódott a női alpesi sízők világkupa-sorozata. A műlesikló futamot az amerikai Mikaela Shiffrin nyerte meg a svéd Frida Hansdotter és a kanadai Erin Mielzynski előtt.
Az első futamban a még mindössze 17 éves, de már korábban egy vk-versenyt is nyerő Shiffrin volt a leggyorsabb, de csak 35 századmásodperccel megelőzve az összetett világkupában vezető szlovén Tina Mazét. A harmadik svéd Maria Pietilä-Holmnernek már 72, Hansdotternek 76 század volt a hátránya, de még Mielzynski és a német Maria Höfl-Riesch is egy másodpercen belül tudott célba érni. Amikor a szám német olimpiai bajnoka a második sorozatban nekivágott a pályának, akkor a norvég Nina Löseth állt az élen, aki a sorozat második legjobb idejét teljesítette, de mivel az első futamban csak negyvenkettedikként indult, de ez is elég volt elég arra, hogy Höfl-Riescht is maga mögé utasítsa, aki csak a pillanatnyi harmadik helyre tudott beérkezni. A kanadai sokkal jobban síelt a németnél, s bár majd egy másodperccel lassabban jött a norvégnál, 33 század így is megmaradt az előnyéből, így ő állt az élre. Hansdotter a pálya közepén síelt remekül, így végül 57 századdal vette át a vezetést, honfitársnője viszont kiesett, csakúgy mint Maze. Már csak Shiffrin volt hátra, aki azonban nem tette meg azt a szivességet, hogy hibázzon,hanem még növeltre is előnyét, sőt ő érte el a futam legjobb idejét, azaz mindkettőben ő volt a legjobb.