Alpesi sí: Miklós bravúrja, még a pénteki győztest is megelőzte

2016.02.20. 12:19
Miklós Edit nagyszerűen síelt szombaton (Fotó: Reuters)
A 8. helyen végzett Miklós Edit a La Thuile-ban megrendezett lesiklóversenyen az alpesi sízők világkupa-sorozatában. Miklós megelőzte a pénteki győztes Lara Gutot is, és összességében tizenegyedikként bejutott a St. Moritz-i vk-döntőbe.

Miklós Edit a pénteki lesiklásban a 13. lett, így reális célként az első tíz közé kerülést tűzhette ki szombaton ebben a szakágban.

A 15-ös rajtszámmal indulhatott, és menete végén az ötödik helyen állt. Az erős szél, amely miatt negyedórával elhalasztották a rajtot, rendesen megnehezítette a versenyzők dolgát. Miklós azonban nagyszerűen helytállt. Olyannyira, hogy a pénteken győztes svájci Lara Gut rosszabb volt nála. A magyar versenyző végül a 8. helyen végzett, tehát ötöt javított a pénteki pozíciójához képest. Az eredmény kiválónak mondható, mert a pálya nem igazán feküdt neki a kanyargósabb szakaszok miatt.

Miklós mögött olyan klasszisok végeztek, mint a már említett Gut, a német Viktoria Rebensburg, az osztrák Elisabeth Görgl vagy az idén szenzációs formában síelő, a szakági rangsorban harmadik, szintén osztrák Cornelia Hütter.

„A mai már egy összeszedettebb, okosabb menet volt – értékelt Miklós Edit a skihungary.hu-nak. – Elégedettek vagyunk ezzel az eredménnyel, most már egy technikás pályán is top tízes eredményt csúsztam! A vasárnapi szuperóriás-műlesikláson újból magas rajtszámom lesz, de remélem, sikerül a mai boogie-t a lábamban tartanom!”

Miklós Edit a szakági rangsorban a 11. lett, így kvalifikálta magát a legjobb 25 versenyzőt felvonultató világkupadöntő lesikló számába. Erre március 16-án St. Moritzban került sor.