Alpesi sí: meglepő kanadai siker szlalomban, Schildé a szakági vk

2012.03.04. 14:02
A németországi Ofterschwangban folytatódott a női alpesi sízők világkupa-sorozata, vasárnap műlesikló futamot rendeztek. A győzelmet óriási meglepetésre a kanadai Erin Mielzynski szerezte meg az amerikai Resi Stiegler és az osztrák Marlies Schild előtt, aki azonban ezzel is elhódította a szakági világkupát.
Némi meglepetéssel zárult az első futam, hiszen az idén hat szlalomversenyt megnyerő osztrák Marlies Schild ezúttal csak a hetedik helyen zárt, 77 századdal lemaradva az éllovas szlovén Tina Mazétól. A második a német Lena Dürr lett 35 százados hátránnyal, míg a harmadik holtversenyben az amerikai Mikaela Shiffrin és a svéd Frida Hansdotter 57-57 századdal. Schild és Maze helyzete azért volt különösen érdekes, mert az osztrák 239 ponttal vezette a szakági összesítést a szlovén előtt, s mivel már csak két műlesikló-viadal van hátra az idényből, ha kettőjük között e verseny után 200 pontnál több a differencia, akkor Schild már most magáénak tudhatja a szakági kristálygömböt. Schild a második futam elején nagyot hibázott, így a vezetést sem tudta átvenni az amerikai Resi Stieglertől. A szám olimpiai bajnoka, a német Maria Höfl-Riesch még rosszabbul járt, ő a hatodik helyig csúszott vissza. A kanadai Erin Mielzynski azonban élre tudott állni, és mivel Hansdotter és Shiffrin is jócskán visszaesett, ezzel pályafutása során először vk-dobogóra állhatott. A kérdés már csak ennek a foka volt: mivel Dürr a hatodik helyig csúszott vissza, már legrosszabb esetben is második lehetett, de mert Maze szintén nagyot hibázott a pálya elején, aztán pedig ki is esett, óriási meglepetésre az a kanadai nyerte meg a viadalt, akinek eddig 13. volt a legjobb helyezése... Maze kiesésével pedig a szakági világkupa is eldőlt, méghozzá a végül harmadik helyen záró Schild javára.