Szocsi 2014: villámrajtot vettek az amerikai női hokisok

2014.02.08. 11:23
A női hokitorna az Egyesült Államok–Finnország rangadóval kezdődött. Az előző olimpia ezüst- és bronzérmesének csatája a tengerentúliak sima győzelmét hozta.
Az első gól már 53 másodperc elteltével megszületett Hilary Knight révén. A négyszeres világbajnok amerikai egy eladott korongot megszerezve ziccerben tört kapura, a finn kapus semmit sem tehetett az erős lövés ellen.A második gólra a második harmad nyolcadik percéig kellett várni. Kelli Stack kettőre növelte az amerikaiak előnyét, majd nem sokkal a játékrész vége előtt Alex Carpenter éles szögből újabb gólt ütött – a korong az egyik védő botjáról vágódott a hálóba.A harmadik harmadban megszületett a finnek becsületgólja Susanna Tapani révén, de megszorongatni már nem tudták az amerikaiakat.TÉLI OLIMPIA, SZOCSI
Női jégkorongtorna. Selejtező kör, A-csoport
Egyesült Államok–Finnország 3–1
(1–0, 2–0, 0–1)
Gólütő: Knight (0:53, 1–0), Stack (27:42, 2–0), Carpenter (35:59, 3–0), Tapani (55:22, 3–1)