Szocsi 2014: gólokat kaptak a svédek, csoportelső oroszok

2014.02.13. 20:22
Annyiban nem volt tétje a Svédország–Oroszország női jégkorongmérkőzésnek a szocsi téli olimpián, hogy mindkét együttes már korábban bejutott a negyeddöntőbe. Az eredmény kizárólag a kvartett első és második helyéről határozott.

Nos, az első két csoportmeccsen gólt sem kapó svédeknek az oroszok hármat ütöttek, miközben csak egyet kaptak, így a B-jelű négyes első helyén a házigazda végzett, és készülhet a Svájc elleni szombati összecsapásra. A svédek a finnek ellen mérik össze tudásukat ugyanezen a napon.

Az utolsó két helyen végző Németország és Japán a 5–8. helyért zajló ágon folytathatja. Ellenfeleik az elődöntőért vívott párharcok vesztesei lesznek.

TÉLI OLIMPIA, SZOCSI 2014
Női hokitorna. Selejtezőkör, B-csoport

Svédország–Oroszország 1–3 (0–1, 1–1, 0–1)
Gólütő: Anna Sukina (8:38, 0–1), Aljona Homics (29:20, 0–2), Pernilla Wimberg (38:58, 1–2), Jekatyerina Szmolenceva (58:07, 1–3)
2. negyeddöntő: Finnország–Svédország
Az 1. negyeddöntő győztese Kanadával mérkőzik az elődöntőben, a vesztese Németországgal meccsel az 5–8. helyért.
A 2. negyeddöntő győztese az Egyesült Államokkal mérkőzik az elődöntőben, a vesztese Japánnal meccsel az 5–8. helyért.