Szocsi 2014: Csehország javított, megverte a letteket

2014.02.14. 11:24
A cseh férfiválogatott 4–2-es győzelmet aratott Lettország ellen a szocsi téli olimpián, a jégkorongtorna C csoportjában.

A mérkőzésen végig kezdeményező és sokkal többet lövő csehek a 11. percben Martin Erat góljával szereztek vezetést, a korong Edgars Masalskis lábai között csúszott be. Janis Sprukts hálóból messze kivágódó (és végül csak a videobíró segítségével megadott) góljával egyenlített Lettország, az első harmad vége előtt közvetlenül azonban Jaromír Jágr emberelőnyből ismét a cseheket juttatta vezetéshez.

Ezzel még nem volt végük a letteknek, mivel Herberts Vasiljevs gyorsan egyenlített, de Jakub Vorácek és Marek Zidlicky góljára már nem volt válasz – a csehek kijavították a svédek elleni botlást, a lettek viszont továbbra is pont nélkül állnak.

TÉLI OLIMPIA, SZOCSI 2014
FÉRFI JÉGKORONGTORNA, C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Csehország–Lettország 4–2 (2–1, 2–1, 0–0)

Gólszerző: Erat (10:10), Jágr (19:29), Vorácek (27:06), Zidlicky (37:02), ill. Sprukts (13:05), Vasiljevs (22:45)