Szocsi 2014: a „sógorok" nyerték a pontatlanok meccsét hokiban

2014.02.16. 11:35
Egy-egy férfi és női jégkorong-mérkőzést játszottak vasárnap délelőtti a Szocsiban zajló téli olimpián. A férfiaknál a B csoportban az osztrákok legyőzték a norvégokat, míg a nőknél az 5-8. helyért a finnek a nemeteket verték.

A hölgyeknél a papírformának megfelelően, de a vártnál nehezebben győzték le a német válogatottat. Ugyan már az első harmad után 2–0-ra vezettek, de a második játékrész közepén a németek szépítettek, s a hátralévő több mint fél órában maradt az egygólos különbség.

A férfi meccs is hasonló forgatókönyv szerint zajlott: gyors kétgólos osztrák vezetés után norvég gól a második harmadban, majd levegőben lógott az egyenlítés. Itt annyiban változott a helyzet, hogy a vége előtt másfél perccel azért csak begyötörtek még egyet a „sógorok", így ők nyerték az addig „pontatlanok" csatáját.