Sílövészet: svéd siker a váltóban a németek kilenc büntetőköre után

2011.01.06. 20:57
A németországi Oberhofban a női 4x6 km-es váltók versenyével folytatódott a sílövő-világkupa. A győzelmet a Jonsson, Zidek, Nilsson, Ekholm összeállítású svéd csapat szerezte meg a franciák és a fehéroroszok előtt.
A körülmények hasonlóan rosszak voltak, mint a férfiaknak szerdán, így a nők is rengeteg lövőhibát vétettek, és a póttöltények ellenére is jónéhány büntetőkörre be kellett vonulniuk. A menők közül az oroszoknak például nyolcra, a németeknek pedig kilencre. A 18 váltóból egy sem úszta meg büntetőkör nélkül. Az utolsó váltásnál az ukránok vezettek egyperces előnnyel, de Valj Szemerenko fekvő lövészeténél már a köd is leszállt, s emiatt három körre kényszerült. Ekkor a svédek kerültek az élre, a franciák és az ukránok előtt. Az utolsó sorozatban Helena Ekholm nem hibázott, így tetemes előnnyel ért célba, pláne hogy az üldözők közül a franciáknak két póttöltény kellett, Szemerenko pedig újabb két körre kényszerült, így a fehéroroszok ölébe hullott a harmadik hely. A negyedikek az ukránok, az ötödikek az oroszok, a hatodikak pedig a kilenc büntetőkör ellenére a németek lettek.