MTI 2014.03.14 20:00 Frissítve: 2015.02.24 01:01

Rövid pályás gyorskorcsolya-vb: Heidum 14. lett 1500-on

A nőknél a dél-koreai Sim Szuk Hi, míg a férfiaknál a kanadai Charles Hamelin nyerte a rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokság első, pénteki napján rendezett 1500 méteres versenyt, Montrealban.

A nemzetközi szövetség (ISU) honlapja szerint a magyarok közül egyedüliként a szám Európa-bajnoki ezüstérmese, Heidum Bernadett jutott tovább a selejtezőből, de aztán hatfős elődöntőjében ötödikként ért célba, így végül a 14. helyen zárt. A másik három magyar közül a junior vb-n aranyérmes Liu Shaolin Sándor 24., Lóth Dávid Manó 28., míg Tóth Patrícia 34. lett.

A nőknél Sim Szuk Hi két honfitársát megelőzve diadalmaskodott, a férfiaknál pedig a táv olimpiai bajnoka egy kínai és egy dél-koreai riválist előzött meg.

2014.03.27 18:06:37

Archív téli olimpia nemzetisport.hu

A 30 évvel ezelőtti téli olimpia helyszínei siralmas látványt nyújtanak.

2014.03.16 16:16:54

A sílövő Martin Fourcade három versennyel a vége előtt megnyerte az összetett világkupát.

2014.03.12 12:49:01

Svindal és Höfl-Riesch lett az évad a legjobb lesiklója. A német bukott, kérdéses a folytatás.

2014.03.02 17:35:58

A síző szerint sportszakmailag az olimpiaihoz hasonló eredmény a Crans Montanában elért 5. hely.