A Barca vagy a Real kapott több tizenegyest? 15 érdekesség az el Clásicóról

2014.04.16. 15:44
A kupadöntőben is el Clásicót rendeznek<br />
Több mint évszázados már a Barcelona és a Real Madrid csatája, amely idővel kiérdemelte a „klasszikus” jelzőt. Most éppen a Spanyol Kupa döntőjében csapnak össze: a Barca 27. alkalommal nyerhet, a Real pedig a 19. sikerére hajt. Összeszedtünk tizenöt érdekességet a két csapat párharcából, s könnyen lehet, hogy ma este bővül a lista.

1. René Petit 16 éves és 170 napos volt, amikor 1916. március 26-án betalált. Ezzel ő a legfiatalabb gólszerző az el Clásicón.

2. Fernando Hierro kapta a legtöbb lapot (20 sárga és 3 piros) a klasszikuson.

3. Háromszor volt el Clásico november 29-én (1959, 2009, 2010).

4. Roberto Carlos az egyetlen, aki gólt és öngólt is szerzett az el Clásicón.

Roberto Carlos (forrás: vavel.com)

5. Mindössze két edző ült mindkét csapat kispadján az el Clásicón: Enrique Fernández és Radomir Antics.

6. 1916-ban megtörtént, hogy a Király-kupa elődöntőjében négy el Clásicót is rendeztek. Az első meccset a Barcelona nyerte meg (2:1), a másodikat pedig a Madrid (4:1) Mivel ekkoriban még csak a győzelem ténye számított (viszont két siker kellett a továbblépéshez), szükség volt egy harmadik mérkőzésre – na, az 6:6-ra végződött. jöhetett hát a negyedik összecsapás, amelyen hosszabbítás után végül 4:2-re nyert a madridi klub, így bekerült a fináléba.

7. A legtöbb gól a klasszikuson 12 volt, egy 6:6-os döntetlen (1916) és egy 11:1-es madridi győzelem (1943-ban) során.

8. Casillas kapta a legtöbb gólt az el Clásicón (49-et).

Casillas ezt beszedte (forrás: vavel.com)

9. A leggyorsabb gól Karim Benzema nevéhez fűződik a klasszikusok történetében. A Real Madrid csatára 23 másodperc alatt vette be a Barca kapuját 2011-ben.

10. Az eddigi el Clásicókon a Barcelonának 25 tizenegyest fújtak be, a Madridnak 35-öt.

11. Mindössze háromszor fordult elő, hogy valaki mesterhármast szerzett, mégsem nyerte meg a csapat a meccset (Bernabéu 1916-ban, Alcántara szintén 1916-ban és, Messi 2007-ben).

Paulino Alcántara, a Barcelona legtermékenyebb góllövője – Messi feltűnéséig (forrás: martiperarnau.com)

12. Lionel Messi az egyetlen játékos, aki az ellenfél otthonában klasszikus mesterhármast tudott elérni, idén márciusban, a 4–3-as katalán sikert hozó bajnoki "klasszikuson". Ám akad még egy játékos, aki – ha nem is egymás után háromszor betalálva – egy mérkőzés alatt triplázni tudott a Barcelona otthonában. Puskás Ferencről van szó; a magyar legenda 1963.január 27-én az első, a második és az ötödik gólt megszerezve segítette 5:1-es győzelemhez a blancókat.

13. Négy játékos szerzett gólt az el Clásicón mindkét csapat mezében: Figo, Luis Enrique, Ronaldo, Samitier.

14. A legidősebb pályára lépő játékos Paco Buyo volt, aki 38 évesen és 28 naposan szerepelt a rangadón.

15. Az első gólt Steinberg lőtte a klasszikuson 1902-ben, az első fejes gól pedig Vicente Martínez nevéhez fűződik 1916-ból.

Paco Buyo a klasszikus eddigi legidősebb fellépője (forrás: eldigitaldeportivo.com)