Xavi és Pedro után Villa duplázott, Jeffrén megadta a kegyelemdöfést

2010.11.29. 20:38
Katalán örömfoci és kiütéses győzelem a nagy rivális Real Madrid ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 13. fordulójának záró mérkőzésén a címvédő Barcelona a Real Madridot fogadta a Camp Nouban. A katalánok az első félidőben kétgólos vezetéshez jutottak az indiszponáltan kezdő fővárosiak ellen, majd a szünet után három perc alatt megduplázták előnyüket. A házigazdák a hosszabbítás első percében aztán kiütésessé tették sikerüket a veretlenségüket és fejüket elveszítő madridiakkal szemben. A Barcelona győzelmével átvette a vezetést a tabellán.

ONLINE-TUDÓSÍTÁSUNK IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

A katalánok első hazai bajnokijukon fájó vereséget szenvedtek az újonc Hérculestől, majd ugyancsak pályaválasztóként vesztettek el két pontot a Mallorcával szemben. További négy találkozójukat megnyerték, miként hat idegenbeli fellépésükön is diadalmaskodni tudtak. A Real Madrid a mezőnyben egyedüliként még veretlen, mérlegét két idegenbeli döntetlen „csúfítja".

SZAVAZÁS

José Mourinhóval a Real Madrid képes lesz-e elhódítani a spanyol bajnoki címet a Barcelonától?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A találkozót fantasztikus lelátói élőkép vezette fel, a szemerkélő esőben a Real Madrid kezdhette a mérkőzést.

Óvatos, labdajáratos perceket követően az első izgalmat Víctor Valdés rövid ápolása jelentette – a katalán kapus merész kivetődés közben lefejelte az érkező társ, Piqué sípcsontját –, majd az ötödik percben már Lionel Messi villant: egy szöglet utáni kavarodásnál mesterien tekerte el a labdát Iker Casillas fölött, de a kapufa a hosszún kisegítette a madridiakat.

Xavi szerezte a Barcelona vezető találatát (Fotó: Reuters)

A 10. percben Andrés Iniesta ugratta ki a lesipuskás helyen érkező Xavit, a labda a tizenhatoson belül csúszva menteni igyekvő Marcelón felpörgött, így lett az jó a katalán karmesternek, aki higgadtan a kifutó, de kiszolgáltatott Iker Casillas mellett a kapuba helyezett. (1–0)

XAVI VEZETŐ GÓLJA

Felvette az elé dobott kesztyűt a Real Madrid: Cristiano Ronaldo remek centerezését Adidal az utolsó pillanatban pöckölte el Benzema elől, de Víctor Valdés azért még vetődve szögletre tisztázott, nehogy már öngól legyen a dologból. A katalán 75 százalékban birtokolták a labdát az első negyed órában. A lelátó ollézik, nem hiába: Pedro duplázta meg az előnyt!

A 18. percben egy jó súlypontáthelyezést követően David Villa tört be a madridi tizenhatoson belülre a bal oldalon, majd középre lőtt. Iker Casillas még beletolt ugyan a labdába, de a kipattanóra Pedro eszmélt a leggyorsabban és Marcelót megelőzve egy lépésről az üres kapuba helyezett. (2–0)

PEDRO KÖZELRŐL

Nem találta saját játékát és a mérkőzés sebességét a kétgólos hátrányba kerülő Real Madrid: nem szoktak a hasonló leosztáshoz. Pedro a jobb szélen húzhatott kapura ziccerben, de Iker Casillas eszén ezúttal nem tudott túljárni. A 31. percben felforrósodott a hangulat: madridi dobás előtt Cristiano Ronaldo lökte meg a labdát mellette eldobó Pep Guardiola vállát a játéktéren kívül. A katalánok gyorsan edzőjük védelmére siettek, így a portugál aranylabdás röpke egy perc alatt Iniestával, Dani Alvesszel és mind közül a legpaprikásabb Víctor Valdésszel is összeveszett, egy sárga lapért. Igaz, a katalán kapus sem úszta meg a figyelmeztetést. Miként David Villa, majd Pepe sem kevéssel később, bár ők szimplán szabálytalankodtak.

C. RONALDO ELLÖKTE GUARDIOLÁT

A szünet előtti percek kiegyenlített játékot hoztak, de a madridiak Cristiano Ronaldo távoli szabadrúgásából tudtak csak veszélyt kialakítani. A negyvenedik perc tájékán Messi vétette észre magát: előbb két csel után tüzelt kapu fölé távolról, majd a bal szélen tört be lendületesen a tizenhatoson belülre, de Pepe határozottan szerelte. A 45. perc is argentin aranylabdásról szólt, aki zokon vette Ricardo Carvalho véleményes szerelését, a portugál pedig felkarral csapott a mögötte hepciáskodó Messi felé. Utóbbi kicsit rájátszott az esetre, ezért sárgával bűnhődött.

MESSI VS. CARVALHO

Ennyi fért bele az első félidőben, amelyen húsz percig csak egy csapat volt a pályán, a házigazdáké. Utána jobbára az indulatoké lett a főszerep, a játék sokszor másodlagos kiegészítővé vált, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Víctor Valdésnek nem sok oka volt az izgalomra, Iker Casillasnak Messi szórványos feltűnései okozhattak volna nehéz perceket, ha az argentin cselgép eljut a kapujáig. De nem jutott.

KATTINTSON A KÉPRE ÉS TEKINTSE MEG
A TALÁLKOZÓ KÉPGALÉRIÁJÁT!
KATTINTSON A KÉPRE ÉS TEKINTSE MEG A TALÁLKOZÓ KÉPGALÉRIÁJÁT!

A Barcelona legutóbb 1987. január 31-én vezetett 2–0-ra a Real Madrid ellen a 18. percben: az angol klasszis, Gary Lineker öt perc alatt duplázott. Akkor végül a katalánok 3–2-re nyertek.

A szünetben Mourinho egy helyen változtatott csapatán, Lassana Diarra személyében harmadik labdaszerző középpályását dobta csatasorba a portugál szakember, aki a keveset mutató Özilt hívta le a pályáról.

Agresszív, sok mozgásos letámadással próbálkoztak a vendégek, de ízlett ez a módi a katalánoknak, akik tudtak emelni a tempón és saját játékukat játszva szépen járatták a labdát, még kapu közelébe is eljutottak, de az újabb gól hiányzott.

A második félidő elején David Villa három perc alatt duplázott (Fotó: Reuters)

De csak az 55. percig! Akkor a kicsit néha önzőnek tetsző Messi ugratta ki a leshatárról, Pepe mellől startoló David Villát, aki az átvételt követően kilőtte a jobb alsót. (3–0)

VILLA ELSŐ GÓLJA

Három perccel később jött az újabb katalán találat, amelynek leosztása hasonlatos volt az előzőhöz. Az 58. percben Messi a kezdőkörben cselezgetett, majd lapos, lőtt passzal indította a balösszekötő helyén David Villát, aki a kifutó Iker Casillas mellett tizenhat méterről a kapuba lőtt. (4–0)

VILLA MÁSODIK GÓLJA

A Barcelona kicsit visszavett, inkább keresztbe járatta a labdát és megtartotta azt. A madridiak ezekben a percekben inkább üldözték ellenfeleiket, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Guardiola a ketrecből vezényelte, űzte övéit, eközben Mourinho kicsit beletörődött arccal ült a kispadon.

Nehezen bírta a hajrá előtti perceket a Real Madrid, amely nem a becsület gólért tett meg mindent, hanem alattomos belépők sokaságával próbált elégtételt venni az örömfocira még rá is játszó házigazdákon. Repkedtek a katalán játékosok és a sárga lapos figyelmeztetések. Az utolsó percekben azonban alább hagyott a durvasági kedv, de a csapatok is úgy érezték: túl vannak a mérkőzés érdemi részén. A hazai közönség jobb híján kárörvendett a madridiak szenvedésén, mindenek előtt Cristiano Ronaldo volt a célpontjuk.

A 91. percben Bojan Krkic adott be jobbról, középen Iniesta cipője előtt még elcsúszott a labda, de a csereember Jeffrén már megadta a kegyelemdöfést. (5–0)

JEFFRÉN KEGYELEMDÖFÉSE

A vége kifejezetten csúnyára sikeredett: Sergio Ramos szállt el. A madridi védő előbb durván alárúgott Messinek, majd Puyolt tenyerelte torkon. Aztán amíg a többiek lökdösődtek egyet, ő piros lapját szinte meg sem várva feldúltan az öltöző fel vette az irányt. Ez volt a mérkőzés utolsó momentuma.