Az MU-repülő jött, CR legendát előzött, a Real könnyedén nyert

2014.09.27. 15:52
CR megint betalált, és előzött (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában a Real Madrid idegenben 2–0-ra legyőzte a Villarrealt Luka Modric és Cristiano Ronaldo találatával.

Az előző két alkalommal a „sárga tengeralattjáró” otthonában pontokat hagyó Real Madrid ezúttal is álmosan kezdett az El Madrigalban, rögtön a kezdőrúgás után egy gyors fejessel veszélyeztettek a hazaiak, akik vélhetően úgy terveztek, meglepik a blancókat.

A kezdeti lelkesedés után kénytelen volt visszaállni a Villarreal a saját térfelére, a Cristiano Ronaldo, Benzema, James, Bale négyes ugyanis nem kegyelmezett, rohamoztak a madridiak, akik az 5. percben a kapuba is juttatták a labdát, Sergio Ramos azonban előtte kézzel dolgozott, így végül a játékvezető nem adta meg a gólt.

Izgalmakban ezt követően sem volt hiány, a 15. percben – ahogy azt már „megjósolták” – jött a repülő, amely egy méretes felirattal követelte CR hazatérését Manchesterbe.

A pályán is a portugálról szólt minden, előbb a tizenhatos sarkáról, majd jó 25 méterről bombázott, de Sergio Asenjo eszén nem tudott túljárni.

Luka Modric lövésénél viszont már a korábbi Atlético-kapus sem tudott mit tenni, a horvát középpályás 22 méterről vállalkozott lövésre, és tökéletes mozdulattal a kapu jobb oldalába csavart (0–1).

Belelendült a Real, a szünet előtt jött a második is. Egy gyors kiugratás után Benzema húzta el a labdát a védője mellett, majd gurított vissza az ötösre érkező Cristiano Ronaldónak, aki magabiztosan a kapu jobb oldalába passzolt (0–2). CR ezzel újabb rekordot döntött, és a 187. La Liga-találatával megelőzte a blancók mindenkori bajnoki góllövőlistáján Carlos Santillanát, már csak Alfredo Di Stéfano és Raúl van előtte.

A fordulás után megpróbált nyomást gyakorolni a madridiakra a Villarreal, és bár a labdát többet is birtokolta, sokra ezzel sem mentek a hazaiak, az állás ugyanis már nem változott.

Maradt tehát a 0–2, és így a blancók a városi rivális Atlético Madrid megelőzésével – átmenetileg biztosan – feljöttek a tabella 4. helyére.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
6. FORDULÓ
Villarreal–Real Madrid 0–2 (Modric 32., Cristiano Ronaldo 40.)
FC Barcelona–Granada 6–0
(Neymar 26., 45+1., 66., Rakitic 43., Messi 62., 82.)
Atlético Madrid–Sevilla 4–0 (Koke 19., Saúl Níguez 42., Raúl García 83. – 11-esből, Raúl Jiménez 89.)
Athletic Bilbao–Eibar 0–0

Levante–Rayo Vallecano 0–2 (Léo Baptistao 12., 33.)

1. Barcelona 6 5 1 17–0 +17 16
2. Atlético Madrid 6 4 2 11–4 +7 14
3. Valencia 5 4 1 13–2 +11 13
4. Sevilla 6 4 1 1 9–7 +2 13
5. Real Madrid 6 4 2 20–9 +11 12
6. Celta Vigo 6 3 3 11–7 +4 12