Győztes gólt lőtt Luis Enrique újabb Barca-felfedezettje

2014.08.31. 18:56
Végül a sárga mezes Villarreal-játékosok hajoltak meg Dani Alvesék előtt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 2. fordulójában a Barcelona a csereként beálló Sandro Ramírez 82. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert a Villarreal otthonában.

Villarrealban folytatódott Luis Enrique kalandja a Barcelona trénereként. Az Elchét 3–0-ra legyőző kezdőcsapathoz képest két helyen volt változás: az eltiltott Javier Mascherano helyén az eltiltását letöltő Gerard Piqué, a sérült Andrés Iniesta helyén pedig Pedro kapott lehetőséget. A „sárga tengeralattjáró” már az előző idényben sem volt könnyű falat a katalánoknak az El Madrigalban. Akkor a Villarreal 2–0-ra vezetett, majd a Barca két öngóllal és egy Lionel Messi-találattal fordított.

A gránátvörös-kékek ezúttal is egy jól szervezett, fegyelmezett Villarreallal találkoztak, amely a mérkőzés java részében a védekezéésel volt elfoglalva. Az első negyvenöt perc során 75 százalékban volt a labda a vendégeknél, akik igazán nagy helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. Leginkább a tizenhatos előteréből próbálkoztak a katalánok kevés sikerrel. A gólhoz Messi járt a legközelebb, amikor egy szabadrúgását Sergio Asenjo kapus a bal kapufára tolt ki.

Fordulás után már nagyobb helyzetek is voltak. Elsőként például a Villarreal szerezhette meg majdnem a vezetést, miután Jérémy Mathieu balszerencsésen saját kapufáját találta el felszabadítás helyett.

Luis Enrique nem akart tovább várni: beküldte a sérülésből felépülő Neymart a fiatal Munir El Haddadi helyére. A brazil játékos így ismét találkozhatott Carlos Velasco Carballo játékvezetővel, aki a világbajnokságon nem adott lapott Juan Camilo Zúnigának, aki hátbatérdelte Neymart a Brazília–Kolumbia találkozón.

Neymar hamar helyzetbe is került, Messi jobbról laposan gurított a kapu elé, Neymar azonban nem tudta két méterről bekotorni a labdát az önfeláldozóan bevetődő Víctor Ruiz miatt. Aztán ismét a kapufa mentette meg a Barcát, ekkor Tomás Pina balos lövése pattant ki a bal kapufáról.

Enrique Xavi és a 19 éves Sandro Ramírez beállításában látta a siker kulcsát – s milyen jól! Az élete első felnőtt tétmérkőzésén pályára lépő Ramírez alig tíz perccel becserélését követően győztes gólt szerzett. Igaz, nem volt nehéz dolga, Messi lövése ugyanis Asenjóról pont hozzá pattant, s az üres kapuba közelről könnyedén belőtte a labdát. 0–1

Az első fordulóban El Haddadi debütált a nagyok között, most Ramírez – mindketten gólt szereztek.

A Villarrealnak nem futotta az erejéből az egyenlítésre, így a Barca második bajnokiját is megnyerte.