Újabb barcelonai siker a madridiak ellen

2011.12.11. 23:26
Az Espanyol legyőzte az Atléticót (Fotó: as.com)
Az Espanyol 4–2-re győzött az Atlético Madrid ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, és ezzel megelőzte a tabellán.

Az Espanyol nagyszerűen kezdte a mérkőzést: az Atlético Madrid még szinte ki sem jött az öltözőből, máris kapott két gólt. És mindkettőt Joan Verdú szerezte.

Az 5. percben Thibaut Courtois rosszul rúgta ki a labdát, amelyet a hazaiak megszereztek, és a középpályás távolról nagyszerű löketet eresztett meg: a csavarodó labda a kapu jobb oldalában kötött ki, a madridiak nem túl jól helyezkedő belga kapusa pedig már nem tudott odaérni. 1–0

Csak két perc telt és, és Verdú másodszor is eredményes volt. A kapu felé vezette a labdát, majd kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0

Ezzel nem ért véget a barcelonai gólgyártás. A 19. percben Romaric felpasszolta a labdát Sergio Garcíának, aki kiválóan pörgette ki azt az elefántcsontparti játékos elé, aki a kapu bal alsó sarkába lőtt. 3–0

A 32. percben aztán szépített az Atlético. Eduardo Salvio adta be a labdát a jobb oldalról, és Falcao bólintott. A labda Cristian Álvarezt is érintve vágódott a kapuba. 3–1

A második félidő elején azonban visszaállította a háromgólos előnyt az Espanyol. Az 54. percben Sergio García lőtt kapura, de a labda kipattant a védőkről, ám a csatár elé került, aki begyötörte a kapuba. 4–1

A 82. percben aztán Arda Turan megszerezte a vendégek második gólját. A tizenhatos előterében került elé egy kifejelt labda, és pattanás után a kapu jobb oldalába bombázott. 4–2

Több gól már nem született, így az Espanyol megnyerte a mérkőzést, és megelőzte az Atléticót a tabellán. Ezzel a barcelonai csapatok tökéletesen zártak a madridiak ellen ezen a hétvégén: a Barcelona Real Madrid elleni sikere, illetve a gránátvörös-kékek kézilabdacsapatának Atlético elleni győzelme után az Espanyol is legyőzte madridi ellenfelét.

PRIMERA DIVISIÓN
16. FORDULÓ
Espanyol–Atlético Madrid 4–2 (Verdú 5., 7., Romaric 19., Sergio García 54., ill. Falcao 33., Turan 82.)
KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Santander 1–1 (Aurtenetxe 80., ill. Álvaro 92.)
Málaga–Osasuna 1–1 (Juanmi 70., ill. Balde 33.)
Real Zaragoza–Mallorca 0–1 (Víctor 39.)
Getafe–Granada 1–0 (Casquero 78.)
Villarreal–Real Sociedad 1–1 (Rubén 71., ill. Aranburu 52.)
Rayo Vallecano–Sporting Gijón 1–3 (Michu 90., ill. Barral 10., Novo 37., 67.)
TEGNAP JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Barcelona 1–3 (Benzema 1., ill. Sánchez 30., Marcelo 52. – öngól, Fabregas 65.)
Levante–Sevilla 1–0 (Nano 57.)
Betis–Valencia 2–1 (Castro 91., 93., ill Dorado 66. – öngól)