A Real kezéből a végén csúszott ki a győzelem

2014.08.19. 22:58
Bale robog, az Atlético védekezik (fotó: Reuters)
Real Madrid–Atlético Madrid Spanyol Szuperkupa első felvonásán a 80 perc unalmat pörgős, izgalmas utolsó tíz perc váltotta, amelyben gólváltás után döntetlen született. Az eredmény és az idegenben lőtt gól az Atléticót hozta valamivel kedvezőbb helyzetbe a pénteki visszavágó előtt.

A Spanyol Szuperkupáért zajló kétmeccses küzdelem első felvonása emlékezéssel indult a Bernabéuban. Nyáron ugyanis elhunyt Alfredo di Stéfano, a klub és a spanyol labdarúgás legendája, Puskás Öcsi barátja és játékostársa. A meccs előtt rá emlékezett a stadion és a csapatok.

A játék nagyjából hűségesen követte az utóbbi idők Real–Atlético-csatáinak forgatókönyvét, vagyis a Real Madrid támadott, a „matracosok" pedig védekeztek. A támadások azonban sokáig nem jelentettek egyben gólveszélyt is, merthogy a vendégek kapuja az első húsz percben egyáltalán nem forgott veszélyben.

Húsz perc elteltével jelentősen esett a meccs színvonala, meddő mezőnyjáték közben gyűrkőztek a felek. Az első félidőt lényegében lehozták helyzetek nélkül a csapatok, Casillasnak kellett néhányszor közbeavatkozni, de egyszer sem dolgoztatták meg igazán.

A második félidőre már nem jött ki C. Ronaldo, James Rodríguez váltotta. Bár Ronaldo térdfájdalmai miatt kérte a cserét, nem sok mindent tudott felmutatni az első félidőben, ezért a szurkolók többsége még ennek ismerete előtt jogosnak tartotta a cserét.

A Real Madrid valamivel gyorsabb játékra váltott, de az Atlético továbbra is elszántan védekezett. Az utolsó negyedórában aztán már lövések is mentek a vendégek kapujára, de az átütőerő nagyon hiányzott.

Valahogy érezhető volt, hogy nagyon akarja a gólt a Real Madrid, és a 81. percben meg is szerezte. Rövid felszabadítás után Kroos csapott le a labdára, Carvajalnak passzolt, aki középre játszott, Benzema próbálkozását még mentette Godín, de röviden szabadított fel, és az érkező James Rodríguez 7 méterről a hálóba lőtt. 1–0

Rögtön a gól után egyenlíthetett volna a vendégcsapat, de Casillas szépen védte Koke lövését. Csakhogy ezzel még nem volt vége, mert a 88. percben, nagy védelmi hiba után mégiscsak sikerült az egyenlítés az Atléticónak.

Bal oldali szöglet után három védő felett is átszállt a labda, Raúl García pedig 2 méterre a kaputól a hálóba továbbította. Szemfüles gól volt... 1–1

A végén a Real még megpróbálta begyötörni a győztes gólt, de a vendégek biztosan álltak a lábukon. Az első 80 perc kínjai után az utolsó tíz perc izgalmas, élvezetes volt, kár, hogy előtte ott volt 80 perc unalom. Az idegenben lőtt gól és a döntetlen miatt az Atlético valamivel kedvezőbb helyzetből várhatja a visszavágót, de a Real Madrid mindig és mindenhol veszélyes. Ma este önmagára is az volt...

SPANYOL SZUPERKUPA
1. MÉRKŐZÉS
REAL MADRID–ATLÉTICO MADRID1–1 (0–0)
Bernabéu Stadion. Vezette: Javier Estrada Fernández
Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Xabi Alonso, Modric (Di María, 78.), Kroos – Bale, C. Ronaldo (J. Rodríguez, a szünetben), Benzema. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Atlético Madrid: Moyá – Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira (Ansaldi, 64.) – Mario, Gabi – Koke, Saúl (Griezmann, 67.), Raúl García – Mandzukic (R. Jiménez, 78.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: J. Rodríguez (81.), ill. Raúl García (88.)
A visszavágót augusztus 22-én (péntek) 22.30-kor rendezik.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, az Atlético kedvező helyzetből várhatja a visszavágót. 1–1
90. perc: HÁROM PERC A HOSSZABBÍTÁS.
90. perc: Mário Suárez
kezéről pattant le a labda a tizenhatoson belül, de a bíró nem látta szándékosnak, és nem adott tizenegyest, hiába reklamáltak a hazaiak.
88. perc: GÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT AZ ATLÉTICO!
Ki hitte volna?! Bal oldali szöglet után három védő felett is átszállt a labda, Raúl García pedig 2 méterre a kaputól a hálóba továbbította. Nagy védelmi hiba, szemfüles gól... 1–1
82. perc: Koke
óriási lövését védte bravúrral Casillas.
81. perc: GÓÓÓÓL!
Csak összejött a Realnak! Rövid felszabadítás után Kroos csapott le a labdára, Carvajalnak passzolt, aki középre játszott, Benzema próbálkozását még mentette Godín, de röviden szabadított fel, és az érkező James Rodríguez 7 méterről a hálóba lőtt. 1–0
78. perc:
Cserélt a Real és cserélt az Atléti is. Modric helyett Di María, Mandzukic helyett Raúl Jiménez.
77. perc: Rodríguez
jobb oldali beadása után Benzema emelkedett a legmagasabbra, és 11 méterről fejelt fölé.
76. perc:
Szépen vette le a labdát Kroos, és már lendült is a lába lövésre, aztán valamit elrontott, mert gyenge kis próbálkozás lett belőle.
68. perc:
Ezúttal Bale végezte el a szabadrúgást, és a kellemetlen lövés kijött Moyáról, éppen Kroos elé, aki 10 méterről fölé vágta a labdát.
68. perc: Ramos
végezte el a szabadrúgást, és alig csavart fölé. Csakhogy a bíró újrarúgatta, és sárgát adott Raúl Garcíának. Az viszont nem látszott egyértelműen, hogy miért.
66. perc:
„Hámesz” esett el feltűnően könnyedén a tizenhatos vonala előtt egy méterrel, de a bíró „megette”, és befújta a szabadot.
65. perc:
Beadás helyett cseles kombinációt választottak az Atlético játékosai, de csak egy szögletig jutottak.
64. perc: Mandzukic
megint ütközött Ramosszal, ezúttal csak ő kapott szabadot.
64. perc:
Újabb Atléti-csere. Siqueira jött le rémesen lassan a pályáról, és Ansaldi váltotta a védőt.
59. perc:
Tumultus a felezővonalnál. Ramos és Mandzukic ütközött a levegőben, amikor pedig földet értek, Ramos kisztott naki egy taslit, de a bíró salamoni döntést akart hozni, és mindkettőnek felmutatott egy-egy sárga lapot.
58. perc: Mário Suárez
vágta föl Kroost egy sárga lapért.
Közben kiderült, hogy Ronaldo a térdét fájlalta, ezért kérte a lecserélését.
57. perc:
Cserélt az Atlético, Saúl helyett Griezmann a pályán.
55. perc: Kroos
lőhetett 17 méterről, de egy láb közbeavatkozott, így még szöglet sem lett a dologból.
54. perc: Carvajal
zúdított rá egy kipattanót 27 méterről, de jócskán fölé.
47. perc:
Ilyen nem volt az első félidőben... Bale lőtt öt méterről, éles szögből, de Moyá védett.
46. perc: Cristiano Ronaldo
nem jött ki a második félidőre, James Rodríguez játszik a helyén.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.
45. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre nincs nagy játék, gól sincs... 0–0
43. perc:
Bal oldali szöglet után Pepe szabadított fel röviden, Saúl fejelhetett, de kicsivel mellé.
41. perc: Bale
ívelt balról a tizenhatoson belülre, ahol érkezett C. Ronaldo, de 8 méterről, fejjel nem találta el a kaput.
39. perc: Xabi Alonso
tette helyre Kokét, de a bíró ezt csak egy sárga lappal tudta értékelni.
37. perc:
Ez a szöglet is semmitérő volt. Mandzukic simán kifejelte.
36. perc: Modric
lövése levágódott, szöglettel jöhetett a Real, majd kisvártatva egy újabbal..
34. perc: Siqueira
maradt a földön a saját tizenhatosán belül, de rövid ápolás után visszatért.
33. perc:
Helyzet a Real Madrid kapuja előtt, de Casillas biztosan szerezte meg a labdát.
31. perc:
Szép Atlético-kontra után Koke beadását Sergio Ramos fejelte szögletre.
30. perc: Carvajal
lőtte be élesen az Atlético tizenhatosán belülre a labdát, Moyá azonban éber volt, és megkaparintotta.
Finoman szólva sem jó a meccs ezekben a percekben... A Real nem talál fogást a szívósan védekező Atlétin.
23. perc: Ezzel mit akart Saúl... Passzolhatott volna Mandzukicnak, ehelyett 25-ről ellőtte – messze mellé.
20. perc: Ramos
mentett kétségbeesetten Saúl elől a tizenhatos vonalánál.
15. perc: Saúl
lőtt egy ígéreteset, de mivel az imént Casillast már belőtték, ezt a labdát is fogni tudta.
14. perc:
Váratlan Atléti-lövés. Mandzukic tesztelte Casillast, aki rendben van, mert biztosan fogta a csípős lövést.
13. perc: Ronaldo
hempergett meg Juanfran szorításában a tizenhatoson belül, de ez nem volt tizenegyes, Cé sem rekamált.
12. perc:
Régen volt sárga... Most Siqueira kapott egyet, mert igen csúnyán elkaszálta Bale-t.
11. perc: Bale
volt egy kicsit önző, Benzema labdáját durrantotta rá 17 méterről, de jó két méterrel célt tévesztett.
8. perc: Gabit
nyugtatgatja a bíró, pedig jól felvágta az Atléti játékosa Kroost, aki sárgát reklamált. Hiába.
5. perc: Koke
kapott sárga lapot, mert csúnyán rácsúszott Pepe lábára. Hiába tiltakoztak a vendégek, ez bizony jogos volt.
4. perc: Ronaldo
bűvészkedett az Atléti tizenhatosán belül, de elvették tőle a labdát.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Real Madrid fehérben, az Atléti a szokásos, csíkos szerelésben.

A mérkőzés előtt megemlékeztek a csapatok a nemrég elhunyt Alfredo di Stéfanóról. Vonósnégyes játszott a pályán, és egy hatalmas, 9-es mezt feszítettek ki a pálya közepén. „Köszönjük, Alfredo!” – így szólt az óriási, kifeszített transzparens a lelátón, a két kapu mögött pedig a spanyol labdarúgás egyik legnagyobb alakjának a fényképei voltak láthatók óriási méretben.