Sevilla-Villarreal: öt gól, nyolc sárga és egy piros

2011.04.24. 22:57
Romaric (Sevilla, a földön) és Rossi (Villarreal), mindketten gólt szereztek, de csak a sevillai ért pontot is<br />(Fotó: Action Images-archív)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 33. fordulójában a Sevilla hazai környezetben egy paprikás hangulatú, élvezetes összecsapáson egy góllal nyert a Villarreal ellen. Vasárnap hat összecsapást rendeztek, ötször a házigazdáké lett a három bajnoki pont, egy alkalommal a vendégeké.

Két gyors góllal sokkolta a Sevilla ellenfelét a mérkőzés elején. Ivan Rakitic a balösszekötő helyéről 18 méterről prímán tekert be a rövid felsőbe egy szabadrúgást, majd öt perccel később egy keresztlabdával Álvaro Negredo ziccerben sprintelt a vendégek kapuijáig, a helyzetet pedig gólra váltotta. A kétgólos előny azon nyomban túlnyugtatta a házigazdákat, akik nem küldték végleg padlóra a megsebzett riválist. A Villarrealnak hosszú percekre volt szüksége, amíg rendezni tudta sorait, és legalább mezőnyben egyenrangú partnerré vált.

SZAVAZÁS

Ön szerint a Real Madrid befoghatja még a címvédő Barcelonát?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A szünet után már a vendégek diktálták a tempót, egymás után alakították ki a gólveszélyes akciókat a sevillai kapu előtt. A rendezők ebben a periódusban csak nyomozták a labdát és a játékot. A Villarreal az 56. percben szépített, Carlos Marchena helyezkedett a leshatáron, a védőkkel egyvonalban, kapott egy kiugrást, amit jobb külsővel lekészített magának, majd jobb belsővel a kapu bal oldalába küldte a labdát.

Nosza, rajta. Megtört a jég! De még mielőtt tovább törhette volna a Villarreal a sevillai jeget, a házigazdák újra kettőre tudták növeli előnyüket. Az erőszakos Romaric került helyzetbe, amit gólra váltott. A Villarrealban azonban volt tartás, a vendégek nem estek össze és még volt erejük újabb rohamokat vezetni a hajrában. Ennek – no meg egy tetszetős támadásnak – köszönhetően ismét felzárkóztak egygólos különbségre. A csereként beszálló Giuseppe Rossi 17-ről remekül tekert a jobb felsőbe, majd az olasz légiós három perccel később a kapufát trafálta telibe.

A végén a futball mellett már az indulatok is szerepet játszottak, több játékos maradt a földön, akik álltak, azok reklamáltak, illetve egy alkalommal lökdösődésbe torkollt a vita. Marchena második sárga lapjával a 85. percben kiszállt – a világbajnok középpályás első gólját szerezte a Villarrealban –, így nehéz helyzetbe hozta csapatát. Izgalmakat tartogatott a vége is, a vendégek egyszer egyenlíthettek volna, a házigazdák három alkalommal bebiztosíthatták volna sikerüket, de az eredmény már nem változott (3–2).

SEVILLA–VILLARREAL 3–2

Az Atlético Madrid hazai pályán 4–1-re győzött a Levante ellen. Az első félidőben a hazaiak szereztek vezetést Mendes Trindade Elías szabadrúgásgóljával, ám Felipe Caicedo egyenlíteni tudott egy tizenegyest követően. A második játékrészben az argentin Sergio Agüero duplázott, Gustavo Munúa kapus pedig öngólt vétett, így a végeredmény 4–1-re módosult.

ATLÉTICO MADRID–LEVANTE 4–1

Délután négy összecsapást rendeztek, a góltermést illetően visszafogott első félidők után – a pályára lépő nyolc csapat közül csak a Málaga tudott eredményes lenni, igaz, négy percen belül mindjárt kétszer – már beindultak a játékosok. A Mallorca, a Sporting és az Hércules otthon tudta tartani a három bajnoki pontot, a Málaga viszont Santanderből távozott győztesen.

1. Barcelona 33 28 4 1 88–17 +71 88
2. Real Madrid 33 25 5 3 79–26 +53 80
3. Valencia 33 19 6 8 57–41 +16 63
4. Villarreal 33 17 6 10 51–39 +12 57
5. Athletic Bilbao 33 16 3 14 51–47 +4 51
6. Sevilla 33 14 7 12 51–49 +2 49
7. Atlético Madrid 33 14 7 12 54–44 +10 49
8. Espanyol 33 14 3 16 40–46 –6 45