Segunda División: Córdoba-Las Palmas az élvonalért

2014.06.15. 22:56
Córdoba (7.)–Las Palmas (6.) párviadalban dől el a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokság feljutásért vívott rájátszása, miután az elődöntőt mindkét együttes sikerrel vette. A playoffdöntő első találkozóját június 19-én, a visszavágót 22-én rendezik meg.

A Las Palmas a Sporting Gijónnal (5.) meccselt, és a hazai, első fellépésen elért 1–0-s győzelem után az idegenbeli visszavágón is hasonló különbséggel nyert (1–0).

A Córdoba a hazai, gól nélküli döntetlent követően utazott el a Real Murcia (4.) elleni, idegenbeli visszavágóra, amelyet 2–1-re megnyert.

A Las Palmas legutóbb tizenkét éve volt első osztályú – időközben két idényt lehúzott a harmadosztályban is –, a Córdoba 1972-ben vett hosszú időre búcsút az élvonaltól. Azóta körülbelül fele-fele arányban volt másod- és harmadosztályú klub, egyszer még a negyedik vonalban is körbenézett.