Barca-blama öngóllal a Real Sociedad ellen

2015.01.04. 20:55
A Barcelona kikapott idegenben (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Barcelona egy öngóllal szenvedett vereséget a Real Sociedad vendégeként, ezzel nem tudta kihasználni a Real Madrid vereségét.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
17. FORDULÓ
Real Sociedad–FC Barcelona 1–0 (Alba – öngól, 2.)

San Sebastián, 21.00

A Barcelona abban a tudatban érkezett San Sebastiánba, hogy a Real Madrid vereségével közelebb férkőzhet az éllovashoz. Némileg gyengítette a katalánok reményeit, hogy 2007 óta képtelen nyerni a Barcelona a Real Sociedad otthonában.

A meccs ennek megfelelően rémálomszerűen indult. Már a 2. percben vezetést szerzett a hazai csapat, de hogyan! Két gyors szöglettel kezdődött a mérkőzés, és mindjárt vezetést is szerzett a Real Sociedad. Canales ívelt jobbról középre, Jordi Alba pedig remek mozdulattal fejelt 6 méterről a saját kapujának bal felső sarkába. Öngól! 1–0

Szép volt a fejes, de aligha így akarta a spanyol válogatott játékos. Ezzel a góllal pedig megkezdődött az első félidőnek nevezett szenvedéstörténet.

A Real Sociedad beállt védekezni, a padon ücsörgő Messi és Neymar pedig azt látta, hogy a Barcelona passzolgat a hazaiak tizenhatosa előtt, de helyzetbe nem tud kerülni, sőt Canales révén akár növelhette is volna az előnyét a kék-fehér csapat.

Az első félidő különösebb izgalmak nélkül lepergett, és nyilvánvaló volt, hogy a sztárok nem ücsöröghetnek tovább a kispadon. Így is történt, a második félidőben előbb Messit, majd Neymart dobta be a küzdelembe Luis Enrique.

Moyes nyert a Barcelona ellen

A hazaiak a második félidő elején jól támadtak, állandó veszélyt jelentettek a vendégek védelmére. Ahogy egyre szorította az idő a Barcelonát, úgy lett egyre nagyobb a nyomás a Real Sociedad védelmén, de remekül állták a sarat, és nagyon lelkesen küzdöttek minden egyes labdáért.

Az utolsó negyedórában némileg kijött a szorításból a hazai gárda, a Barcelona pedig már nem tudott újítani, így tovább tart a vesszőfutása San Sebastiánban, ahol megérdemelten nyert a Real Sociedad. 1–0

Többek között azért, mert a bajnokságban idegenben csak 12 gólt lőtt a Barcelona, ez nagyon kevés, egyben jelzi is, miért szenvedett ma San Sebastiánban, és miért nem találtak be ma sem.

A vereség nemcsak azért fájó a vendégeknek, mert verhető csapattól kaptak ki, hanem azért is, mert nem sikerült kihasználni a Real Madrid botlását. Egyedül az Atlético Madrid nevethet a markába, mert ebben a fordulóban a bajnok nyerte a legtöbbet a vezető duó vereségeivel.

David Moyes ellenben örülhet, a skót szakember elég régen nyert igazán nagy csapat ellen. Ezúttal a Barcelona ellen sikerült a Real Sociedaddal.