Real: CR a klub történetének 2. legjobbja, Puskás nincs „dobogón”

2016.09.13. 08:04
Gento, Di Stéfano és Puskás,<br />a futballtörténelem egyik legfélelmetesebb triója
A Daily Mail nemcsak a Barcelona, hanem a Real Madrid története legjobb ötven játékosának is cikksorozatot szentelt. Természetesen magyar főszereplő innen sem hiányozhatott: Puskás Ferenc lemaradt ugyan a képzeletbeli dobogóról, de a negyedik helyen végezve így is több világklasszist utasított maga mögé.
Az első helyre Alfredo Di Stéfanót tették, akit a jelenkor meghatározó futballistája, Cristiano Ronaldo követ. A harmadik helyre Paco Gento került, akinek játékát közel két évtizeden át csodálhatták a madridiak.

Puskás Ferenccel kapcsolatban a cikkben megjegyzik, hogy túlsúlyosan, eltiltását követően érkezett Madridba, de 30 fölött is képes volt kiemelkedőt nyújtani, topszinten futballozni. A Real Madrid színeiben nyert három BEK-trófeát és öt bajnokságot, 39 nemzetközi kupameccsen 35-ször volt eredményes, közte az 1960-as BEK-döntővel, amelyen az Eintracht Frankfurt ellen aratott 7:3-as diadal során négy gólt szerzett.