A Bale, Benzema és Jesé alkotta trió győzelemre vezette a Realt

2014.02.08. 19:55
Karim Benzema (balra) két, Gareth Bale egy góllal járult hozzá a Real Madrid újabb győzelméhez (Fotó: Reuters)
A Primera División 23. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 4–2-re legyőzte a Villarrealt. A hazaiaknál Gareth Bale, Karim Benzema és Jesé volt eredményes, a francia csatár duplázott, míg a walesi és a spanyol játékos egy-egy gólpasszt is kiosztott a találata mellett. A vendégeknél Mario Gaspar és Giovani dos Santos tudta bevenni Diego López kapuját. Gaspar gólja nem mindennapi sorozatot tört meg, ugyanis a Real 92 (!) nap után kapott újabb gólt hazai bajnoki mérkőzésen.

Az Atlético kikapott, így a királyiak maradtak az élen.

A Real Madrid a legutóbbi három szezonban öt bajnoki meccsen nem számíthatott Cristiano Ronaldo játékára, de egyiket sem veszítette el. A Villarreal elleni mérkőzés sem úgy indult, hogy a fővárosiaknak majd komoly gondjai lesznek a győzelem bezsebelésével, hiszen már a 7. percben megszerezték a vezetést: José Dorado bizonytalankodott a saját tizenhatosának előterében, Gareth Bale elvette tőle a labdát, amit aztán szép mozdulattal átemelt a kapujából kifutó Sergio Asenjo fölött. 1–0

A vendégek a gól után azonnal egyenlíthettek volna, de ez nem jött össze, amit meg is büntettek a vendéglátók. A 25. percben Bale nyert meg simán egy párharcot a jobb oldalon, majd középre lőtte a labdát, amit Karim Benzema pöckölt három méterről a bal alsó sarokba. 2–0

Az első félidő második részében már kiegyenlítődött a játék képe, de az eredmény sokáig nem változott, de aztán a 43. percben Mario Gaspar lőtt 15 méterről hatalmas gólt a jobb felső sarokba. Ezzel a találattal megszakadt a Real remek szériája, sorozatban a negyedik hazai bajnoki meccsén már nem tudta góltól megóvni a kapuját. 2–1

A második játékrészben sokáig nem történt semmi említésre méltó mozzanat, mígnem a 64. percben Ángel di María szolgálta ki tökéletes passzal Jesét, aki hét méterről a jobb alsó sarokba gurította a labdát jobb külsővel. 3–1

A Villarreal azonban nem adta fel, és a 69. perceben Giovani dos Santos gyönyörű szabadrúgása után a labda Diego López kapujának a jobb oldalába vágódott. 3–2

A végső szó azonban a madridiaké volt, a 76. percben remekül végigvitt kontra végén Benzema lőtte ki a jobb alsó sarkot 17 méterről Jesé átadását követően, ezzel megszerezte saját maga második gólját, amely egyben a Real negyedik találata is volt. 4–2

A Villarreal tehát hiába szerzett két gyönyörű gólt, így sem tudott ponttal távozni Madridból, míg Carlo Ancelotti együttese a hétközi spanyol Király Kupa-sikert követően ha nehezen is, de a bajnoki akadályt is át tudta ugrani.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
23. FORDULÓ
Real Madrid–Villarreal 4–2 (Bale 7., Benzema 25., 76., Jesé 64., ill. Mario Gaspar 43., Giovani 69.)

KORÁBBAN
Valencia–Real Betis 5–0 (Mathieu 41., Alcácer 44., 68., Feguli 62., Vargas 72.)
Rayo Vallecano–Málaga 4–1 (Falqué 25., 62., Arbilla 27., Larrivey 45. – 11-esből, ill. Jakovenko 72.)