A Real elaludt, az Atlético nem kegyelmezett, és elhozta a 3 pontot

2014.09.13. 19:51
Nem sok helyzete volt az Atléticónak, de így sikerült legyőznie a városi riválist (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 3. fordulójában a Real Madrid a Santiago Bernabéu Stadionban szoros meccsen 2–1-es vereséget szenvedett a városi rivális Atlético Madridtól.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
3. FORDULÓ

Real Madrid–Atlético Madrid 1–2 (Cristiano Ronaldo 26. – 11-esből, ill. Tiago 10., Turan 76.)
Málaga–Levante 0–0
Barcelona–Athletic Bilbao 2–0 (Neymar 79., 84.)
Celta Vigo–Real Sociedad 2–2 (Orellana 28., Larrivey 48., ill. Agirretxe 69., Jonny Castro 90+2. – öngól)

Bár sok volt a kérdőjel a találkozó előtt, Carlo Ancelotti végül Cristiano Ronaldót is a kezdőbe tudta nevezni a városi rivális ellen. Szüksége is volt a legjobbjára az olasznak, hiszen a számok nem őt segítették, a Bernabéuban mindössze egy meccset tudott nyerni a piros-fehérek ellen az olasz.

A Bale, James, Cristiano Ronaldo, Benzema négyessel rohamozó madridiak a kezdés után tanácstalannak tűntek, az Atlético pedig nem kegyelmezett, már a 10. percben előnybe került. Egy Koke-szöglet után Benzema mellett teljesen üresen fejelhetett Tiago, aki két méterről nem is hibázott. Casillas és a teljes védelem kővé dermedve nézte, ahogy a kapuba bólint a középpályás (0–1).

A góltól felébredt a Real, de sem C. Ronaldo, sem James nem találta el a kaput, minden lövés elsuhant Moyá portája felett.

A 26. percben begyötörte az egyenlítő gólt a Real. Cristiano Ronaldót buktatta a tizenhatoson belül Siquera, a játékvezető, Mateu Lahoz pedig azonnal a büntetőpontra mutatott. A labda mögé a sértett állt, és magabiztosan a jobb alsóba passzolt, Moyá a másik irányba repült, esélye sem volt (1–1).

Újra CR lehetett volna a megmentő (Fotó: Reuters)

Érdekesség, hogy ez már a hetedik gólja volt a büntetőpontról CR-nek az Atlético ellen – egyetlen csapat ellen sem lőtt több tizenegyest a királyiak hetese.

A folytatásban is a hazaiak birtokolták többet a labdát, és csak a szerencsének – meg Benzemának – köszönhették a „matracosok", hogy nem kaptak még két gólt a szünet előtt.

A fordulás után ott folytatták a felek, ahol abbahagyták, harcolt a Real, az Atlético pedig „beparkolta a buszt".

Nem is jöttek a megszokott ütemben a lehetőségek, jött viszont Chicharito a látványosan szenvedő Benzema helyére. A mexikói nem tudott csodát tenni, a szintén csereként érkező Arda Turan viszont igen, és meg is szerezte együttesének újra a vezetést: Juanfran passzolt középre a jobb szélről, Raúl Garcia átlépte a labdát, a török pedig hibátlan mozdulattal 14 méterről a kapuba helyezett (1–2).

A végén, ahogy az várható volt, Casillason kívül minden hazai játékos áttelepült az ellenfél térfelére, a hibátlanul védekező Atlético stratégiájára azonban nem volt ellenszer. Maradt az 1–2, és mivel a Barcelona hozta a kötelezőt a Bilbao ellen, már hat pontra nőtt a különbség az éllovas katalánok és a blancók között.

A „matracosok” történetük során először tudtak sorozatban kétszer nyerni a bajnokságban a Bernabéuban.

Real Madrid–Atlético Madrid 1–2

1. Barcelona 3 3 6–0 +6 9
2. Atlético Madrid 3 2 1 4–2 +2 7
3. Celta Vigo 3 1 2 6–4 +2 5
4. Valencia 2 1 1 4–1 +3 4
5. Real Sociedad 3 1 1 1 6–5 +1 4
6. Sevilla 2 1 1 3–2 +1 4
6. Granada 2 1 1 3–2 +1 4