A halovány Barcelona kikapott a Valladolid otthonában

2014.03.08. 15:55
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 27. fordulójának nyitó mérkőzésén a címvédő Barcelona meglepő, de nem érdemtelen vereséget szenvedett a Valladolid vendégeként, így vasárnap estére négypontos hátrányba kerülhet a Levantét fogadó Real Madriddal szemben.

A Valladolid keményen és fegyelmezetten védekezett a Barca ellen, nem maradt el a jutalma (Fotó: Reuters)

Az első percektől jól látszott, hogy a Valladolid kiválóan megszervezte a védekezését, és konkrét elképzelése volt arról, hogy mit szeretne játszani. Okozott is kellemetlen perceket a Barcelonának – amely nem tudott kibontakozni –, sőt bő negyedóra után meg is szerezte a vezetést.

A 17. percben Fausto Rossi lövése Javier Mascheranóról, Javi Guerra próbálkozása pedig Gerard Piquéről vágódott le, de ezzel még nem volt vége a támadásnak, mert a lecsorgó labdát az olasz játékos tizenkét méterről, a kiszolgáltatott helyzetben lévő Víctor Valdés mellett a kapuba belsőzte. 1–0

A katalánok a folytatásban sem tudtak igazán közel férkőzni a hazaiak kapujához, így jobb híján távoli lövésekkel próbálkoztak, amelyek azonban mind Diego Marino kezében landoltak. A Valladolid kapusának nem is kellett igazán jól helyezkednie, mert mindegyik kísérlet a kapu közepébe tartott.

A második félidő elejét megnyomta a Barcelona, amely ekkor sem játszott jól, de nagyobb koncentrációval kiegyenlíthetett volna. Előbb Lionel Messi jobblábas lövését hárította Marino, majd Neymar lőtt az égbe ajtó-ablak helyzetben nyolc méterről. Ezt követően rá sem lehetett ismerni a Barcelonára, a folytatásban hiába állt át négycsatáros és háromvédős játékra, nem tudta állandó nyomás alá helyezni a hazaiakat, akik különösebb megerőltetés nélkül őrizték egygólos előnyüket.

Az eredmény a hajrában sem változott, a Valladolid teljesen megérdemelt győzelmet aratott az önmagát ismét jócskán alulmúló Barcelona ellen. A találkozó és a szezon eddigi szakaszát látva az lehet az érzésünk, hogy a katalánok ebben az összeállításban már csak alkalomadtán képesek világklasszis teljesítményre, és alaposan rájuk fér majd a nyári vérfrissítés.

A Barca amúgy 2008 óta először kapott ki sorozatban két idegenbeli bajnokin.