A Real Madrid kikapott a Sevillától, a tabella harmadik helyére csúszott

2014.03.26. 21:59
Cristiano Ronaldóék (jobbra) mezőnyfölényben futballoztak, de a lelkes hazaiak jól védekeztek,<br />és kontrákból kétszer eredményesek voltak (Fotó: Reuters)
A Barcelona elleni hazai vereség után a Real Madrid labdarúgócsapata a spanyol élvonalbeli bajnokság 30. fordulójában a Sevilla otthonában lépett pályára. A madridiak Cristiano Ronaldo találatával vezetéshez jutottak, de Carlos Bacca duplájával fordítani tudtak a hazaiak, nehéz helyzetbe sodorva ezzel a bajnoki címért folyó harcban a Realt.

SPANYOL PRIMERA DIVISIÓN
30. FORDULÓ

Sevilla–Real Madrid 2–1 (Bacca 19., 72., ill. C. Ronaldo 15.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kétségkívül Carlos Bacca volt az első húsz perc főszereplője a Sevilla–Real Madrid bajnokinak, lévén először az ő jobb könyökéről perdült Cristiano Ronaldo szabadrúgása a kapuba, a másik irányba elmozdult Betót becsapva (0–1), majd egy kontra végén egy szép lövéssel egyenlített, az egykori realos José Antonio Reyes passza után (1–1). A Barcelona elleni múlt heti mérkőzést egyébként nemcsak a mérkőzés előtt emlegettük a madridiakkal kapcsolatban: Karim Benzema a 11. percre mesterhármasig juthatott volna, majd a hazai gól előtt Xabi Alonso és Dani Carvajal is hatalmasat hibázott.

Megfogta kissé a Realt az egyenlítés, de a félidő végére újra a hazaiak fölé kerekedtek, ám Beto védte C. Ronaldo és Gareth Bale helyzetét is, majd amikor már a portugál kapus is tehetetlen volt honfitársa, CR emelésénél, kapufája kisegítette.

A fordulást követően azonban akadozni kezdett a Real-gépezet, húsz perc alatt sem jutottak helyzetig a vendégek, ezen Carlo Ancelotti Isco beküldésével próbált változtatni. Ez nem sikerült, sőt, egy újabb gyors hazai kontra végén Carlos Bacca ismét betalált, nehéz helyzetbe sodorva a Realt: 2–1!

A hajrában sem parázslott fel a Madrid futballja, fegyelmezetten, okosan védekezett a La Ligában zsinórban hatodszor győző, ezzel klubrekordot felállító Sevilla: komoly lépéshátrányba került aranyéhes riválisaival szemben az utóbbi két fordulóban a Real.

Az Atlético Madrid a Vicente Calderón Stadionban Diego Costa találatával kerekedett a Granada fölé, és így pontelőnnyel áll a tabella első helyén.

Atlético Madrid–Granada 1–0 (D. Costa 63.)