C. Ronaldo és Benzema az élre repítette a Realt

2014.01.25. 15:55
Cristiano Ronaldo bemutatta az Aranylabdáját, majd gólt szerzett a Granada ellen (Fotó: Reuters)
A Primera División 21. fordulójában a Real Madrid Cristiano Ronaldo és Karim Benzema góljával 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Granadát, amivel a tabella első helyére ugrott a spanyol bajnokságban. A madridi klub zsinórban a hetedik tétmérkőzését vívta meg úgy, hogy nem kapott gólt, ez új klubcsúcs.

Ünnepség előzte meg a mérkőzést, hiszen Cristiano Ronaldo bemutatta a madridi publikumnak frissen elnyert Aranylabdáját. Az ünnepi hangulat azonban nem kísérte végig az első félidőt, a hazaiak nem tudták feltörni a Granada védelmét, a vendégek ráadásul nem csak a védekezésre rendezkedtek be, főleg az első húsz percben volt pár veszélyes kísérletük is, de gólt nem tudtak szerezni.

A „királyi gárda” előtt is adódott jó pár ígéretes helyzet, de Sergio Ramos négy méterről nem tudott az üres kapuba fejelni, Karim Benzema pedig ugyan betalált, de lesről, így a játékvezető jogosan nem adta meg a találatot. A félidő második részében a madridiak leginkább beadásokkal igyekeztek az ellenfél védelme mögé kerülni, de kísérleteiket nem koronázta siker. A hosszabbításban Luka Modric ívelést követően Cristiano Ronaldo lőtt kapura a levegőben úszva, gyönyörű ollózós mozdulattal, Roberto remek reflexszel hárította a léc alá tartó bombát.

A második félidőt már sokkal jobban kezdte a Real, beszorította a Granadát a saját tizenhatosának előterébe. Az 56. percben meg is tört a jég, megszerezte a vezetést a hazai együttes. Xabi Alonso labdaszerzését követően Luka Modric szolgálta ki Cristiano Ronaldót, aki 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0

Támadásban maradtak a fehér mezesek, akik a 74. percben villámgyors támadás végén eldöntötték a három pont sorsát. Cristiano Ronaldo Marcelót indította, aki betört a tizenhatoson belülre, középre gurított, Karim Benzema pedig kilőtte a jobb alsó sarkot. A francai egyhuzamban az ötödik hazai bajnokiján tudott betalálni, ilyen sorozatot legutóbb 2011-ben produkált. 2–0

A hátralévő percekben már csak az volt a kérdés, hogy tud-e gólt szerezni a Granada, amivel megtörte volna a Real nagy sorozatát (Carlo Ancelotti együttese 2014-ben még nem kapott gólt sem tétmeccsen, sem felkészülési találkozón), de ez nem történt meg, így Cristiano Ronaldóék klubcsúcs beállításával álltak élre a tabellán.