Vért izzadt a Real a simának induló madridi derbin

2013.11.02. 19:55
Amikor Bale passzából Ronaldo megszerezte a Real harmadik gólját, még nem lehetett tudni, hogy ez milyen fontos találat volt <br />(Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 12. fordulójának szombati játéknapján a Real Madrid 3–2-re legyőzte a Rayo Vallecanót. A fővárosi derbi egy (eredményre) sima első félidőt követően nem várt izgalmakat hozott a második játékrészben: a Real Cristiano Ronaldo (2) és Karim Benzema góljával már 3–0-ra is vezetett, de a „darazsak” két percen belül két büntetővel szépítettek, szörnyű utolsó fél órát okozva Carlo Ancelotti együttesének, amely ha szenvedve is, de végül begyűjtötte a három bajnoki pontot.

Carlo Ancelotti a hétközi, Sevilla elleni gólfesztiválhoz képest több helyen is megváltoztatta a kezdőcsapatát, fél szemmel már a Juventus elleni BL-csatára fókuszálva. A védelemben helyet kapott Coentrao és Carvajal is, támadásban a bivalyerős Bale, Ronaldo, Di María, Benzema kvartett rohamozta az ellenfél kapuját, de a legnagyobb visszatérő a hosszú sérülését és május 17-ét követően először kezdő Xabi Alonso volt. A liga leggyengébb védelmével rendelkező, sok sérülttel sújtott Rayo Vallecano nem sok jóra számíthatott a mérkőzést megelőzően.

Az első helyzetre és az első gólra sem kellett sokat várni a spanyol szinten is lüktető tempóval kezdődő találkozón. Mindössze a harmadik percben jártunk, amikor Luka Modric kiugratását követően C. Ronaldo köténnyel hagyta faképnél a védőjét, majd higgadtan a hosszú alsóba belsőzött. 0–1

A csapatok a következő percekben idegesen és sok hibával futballoztak, a vendégek részéről Carvajal és Xabi Alonso is viszonylag hamar besárgult. A Rayo a félidő közepén szerzett egy lesgólt, s mire a hazai játékosok megemésztették Alfonso Álvarez játékvezető (egyébként kiváló) döntését, már Rubén hálójában pihent a második gól: Xabi Alonso ugratta ki a jobb szélen elképesztő sebességgel robotoló Gareth Bale-t, a walesi beadása Benzemát egyedül találta, a francia pedig befejelte az ötödik bajnoki gólját, megduplázva ezzel a Real Madrid előnyét. 0–2

A második félidőre már Coentrao és Xabi Alonso nélkül futott ki a „királyi gárda", mindketten kisebb sérülés miatt fejezték be idő előtt, a helyükön Marcelo és Illarramendi folytatta. A Real Madrid pedig pontosan ugyanúgy kezdte a második félidőt, ahogy az elsőt: Ronaldo-góllal. Ezúttal is Bale volt az előkészítő, a walesi a második meccsén a negyedik gólpasszát osztotta ki (két gól mellett), a portugál pedig 13. bajnoki góljával megelőzte a góllövőlistán a 12 gólos Diego Costát. Ekkor azt hihette az egyszeri szurkoló, hogy véget ért a mérkőzés, de a Rayo nem adta fel.0–3

A madridi kiscsapat az 53. és az 55. perc között Pepe és Marcelo közreműködésével két büntetőt is kiharcolt, Jonathan Viera pedig mindkettőt bevágta Diego López kapujába, így egy szempillantás alatt visszajött a mérkőzésbe a Rayo, ami szemmel láthatóan megzavarta a tetemes előnyébe belekényelmesedett Real Madridot. 2–3

Nem sokkal később a Rayo játékosai Carvajal jogtalanul elmaradt kiállítását reklamálhatták, de a spanyol megúszta, maradt a pályán, amíg Carlo Ancelotti le nem kapta. Ezt követően a realosok szinte csak keresték a labdát, a sárga lapos büntetéseket ellenben szorgosan gyűjtögették, összesítésben ötnél álltak meg.

A Rayo pedig nyomott és támadott, a vendégek csak szenvedtek, a hazaiak fáradhatatlanul ostromolták Diego López kapuját, Alberto Bueno révén kapufáig is eljutottak, ám az egyenlítés nem jött össze. Az utolsó tíz percre a blancók már jobban kontrollálták a találkozót, és ha vért izzadva is, de sorozatban tizenegyedik alkalommal is legyőzték a mai estén nagyon szimpatikusan küzdő, ám végül pont nélkül maradó Rayo Vallecanót.

PRIMERA DIVISIÓN
12. FORDULÓ

Rayo Vallecano–Real Madrid 2–3 (Viera 53., 55 – mindkettő 11-esből, ill. C. Ronaldo 3., 48., Benzema 31.)
A TÖBBI SZOMBATI EREDMÉNY
Sevilla–Celta Vigo 0–1
(A. López 47.)

Real Sociedad–Osasuna 5–0 (Ansotegui 34., I. Martínez 47., Griezmann 56., G. Castro 82., Seferovic 88.)
Almería–Valladolid 1–0 (Rodri 39.)

1. Barcelona 12 11 1 34–7 +27 34
2. Atlético Madrid 11 10 1 28–8 +20 30
3. Real Madrid 12 9 1 2 30–16 +14 28
4. Villarreal 11 6 2 3 19–12 +7 20
5. Athletic Bilbao 11 6 2 3 18–15 +3 20
6. Getafe 11 6 1 4 16–12 +4 19
7. Real Sociedad 12 4 5 3 18–12 +6 17