Csalódást keltő Barca-döntetlen a Getafe ellen

2014.05.03. 15:58
A Barcelona a ráadásban bukott két pontot, és a bajnoki címre is csak matematikai esélye maradt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. körében a Barcelona a Getafét fogadta. Hiába volt azonban nagyobb mezőnyfölénye, hiába vezetett kétszer is, a gyengébb, de nagy szívvel küzdő madridiak megragadták a kevés esélyüket, és egy pontot elvittek a Camp Nouból.

A Barcelonának és a Getafénak is nagyon fontos volt a meccs, hiszen a Barcelona még nem mondott le a bajnoki címről, a Getafe pedig nem akar kiesni.

Ehhez képest az első félidőben szinte felborult a pálya, hiszen a Barcelona szinte át sem engedte a felezővonalon madridi ellenfelét. Jellemző, hogy majdnem húsz percre volt szüksége a Getafénak arra, hogy eljusson a hazai csapat kapujáig.

A hatalmas mezőnyfölény ellenére nem lehet azt mondani, hogy a Barcelona futószalagon dolgozta volna ki a helyzeteit. A 70%-os labdabirtoklás nem párosult megfelelő helyzetkialakítással, de Messi és Dani Alves remek összjátéka mégis meghozta a vezető gólt a Barcának. A 23. percben Jobb oldalról jött az átadás Dai Alvestől laposan a tizenhatoson belülre, és egyetlen védő sem tudott felszabadítani. Messi érkezett, és kapásból a jobb felső sarokba vágta a Barcelona vezető gólját. 1–0

Azt hihette volna az egyszeri néző, hogy ezzel kinyílik a Barca-gólzsák, de nem így történt. A Barca talán túlságosan megnyugodott, a Getafe pedig csak rombolt. Aztán egyenlített is a Getafe, pedig erre senki sem számított.

Történt, hogy Mascherano elcsúszott a félpályánál, Sammir megiramodhatott a kapu felé, csakhogy a barcelonai játékos utolérte, és felvágta. A 37. percben a szabadrúgás után ravaszul beemelték a labdát, Lafita mellre vette, majd 11 méterről, jobbről a jobb sarokba lőtte a labdát. Pinto a sok lábtól nem látta a labdát, így surrant be a Barcelona kapujába. 1–1

Jellemző, hogy a Getafénak ez volt az első kapuralövése a meccsen... A hátralévő időben lecsorogtak a percek, értékelhető megmozdulás már nem történt egyik oldalon sem.

A második félidő elejét megint megnyomta a Barcelona, de a mezőnyfölény megint meddőnek bizonyult. Még Messi volt a legaktívabb, de a 49. percben jó lövését César bravúrral védte.

Muszáj volt frissítenie a Tatának, ezért Fabregast küldte be a Barcelona vezetőedzője. Jó kis húzás volt, nem vitás. A 67. percben ugyanis újra vezetett a Barcelona. Fabregas adott remekül középre a jobb oldalról, az érkező Pedro Rafába lőtte a labdát, róla Alexis Sánchez elé perdült, aki 12 méterről egyből a Getafe kapujába lőtte a Barcelona második gólját. 2–1

A kiesés rémétől fenyegetett vendégek támadásba lendültek, kisebb helyzeteket is kialakítottak, sőt a 80. percben Sarabia révén egyenlíthettek is volna, de kimaradt a helyzet. Az utolsó percekben húzta az időt a Barca, de így sem húzta ki újabb kapott gól nélkül...

Már a 92. percben jártunk, amikor Gavilán bal oldali beadása után Lafita 7 méterről fejelt a Barca kapujának bal oldalába. 2–2

Ezzel a Barcelona nagyon nehéz, szinte kilátástalan helyzetbe került a bajnoki címért zajló versenyfutásban, a Getafe pedig tovább reménykedhet a bentmaradásban. Ha a ma látott harci szellemmel fog küzdeni a madridi csapat, akkor nem is alaptalanul.