Messi 250! A Barca nehezen, de legyőzte az újoncot

2014.10.18. 19:56
Messinek megvan a 250. találata (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 8. fordulójában a Barcelona hazai pályán 3–0-ra legyőzte az újonc Eibart. Lionel Messi megszerezte 250. gólját a spanyol első osztályban.

A története első élvonalbeli idényét meglepően jól kezdő Eibar eddigi legnagyobb kihívásával nézett szembe, hiszen a 8. fordulóban az addig még veretlen, listavezető Barcelona otthonába látogatott. Ráadásul a katalánok az első hét fordulóban gólt sem kaptak, legutóbbi 55 hazai bajnokijukon pedig mindig legalább egy gólt szereztek.

Az első harminc perc alapján úgy tűnt, a baszk vendégcsapat megelégszik a 0–0-s állással, s csak az a kérdés, mikor szerzi meg első gólját a Barcelona. Azonban senki nem szólhatott volna, ha szünetben az Eibar vezet a Camp Nouban.

Tény, az első negyvenöt perc során körülbelül 80 százalékban a Barcánál volt a labda, a vendégek pedig nyolc mezőnyjátékossal a saját tizenhatosuknál védekeztek a játék jelentős részében. A Messi és Neymar által vezetett támadásokat többnyire sikerült megállítani, amikor pedig kellett, Xabier Irureta kapus védett hatalmasakat.

Viszont a szünet előtt két alkalommal is hirtelen csend ült a lelátókra. Előbb Ander Capa kapott jó passzt a balon, elvitte a labdát Claudio Bravo mellett, de éles szögből az oldalhálóba lőtt az üres kapuval szemben. Röviddel ezután Saúl került óriási helyzetbe, de Bravo nagyon nagyot védett.

A fordulás után viszont nem kellett sokat várni, s a Barca feltörte az Eibar védelmét, ez pedig áttört egy gátat.

A 60. percben Xavi elegáns gólt szerzett, miután Messivel kényszerítőzött. Bő tíz perccel később Neymar kapásból talált be Daniel Alves beadásából, majd két perccel ezután Messinek készített elő egy gólt, ami az argentin 250. találata volt a spanyol élvonalban. 3–0

A Barca nehezen, de legyőzte az Eibart, amely sokáig jól tartotta magát. A katalánok a következő fordulóban a Real Madrid otthonába látogatnak, Messi ott megdöntheti Telmo Zarra 251 gólos ligarekordját. Azon az el Clásicón, amelyen a nyolc forduló alatt 30 gólt szerző Real Madrid és a nyolc játékhetet kapott gól nélkül lejátszó Barcelona találkozik…