Pedro triplázott, néggyel nyert a Barca a Rayo vendégeként

2013.09.21. 21:54
Pedro három gólt szerzett a Rayo Vallecano ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 5. fordulójában a Barcelona nagyon simán nyert a Rayo Vallecano vendégeként. A négygólos katalán sikerből Pedro klasszikus mesterhármassal vette ki a részét, a negyedik gólt Cesc Fabregas szerezte.

Lelkes védőmunkával próbálta meg lezárni a területet saját kapuja előtt a Vallecano, és ez a fegyelmezett teljesítmény – megspékelve olykor némi keménységgel – a 33. percig eredményre is vezetett. Legalábbis addig nem változott az eredmény. Akkor a balösszekötő helyéről indulva Lionel Messi cselezte magát keresztbe, majd két védő közül remek labdát készített le a jobbösszekötő helyén ziccerben robogó Pedro elé. A szélső nem sokat teketóriázott: ballal laposan kilőtte a kapu hosszú, jobb oldalát (0–1).

A házigazdák nagy lehetőséget puskáztak el az egyenlítésre három perccel később. Víctor Valdés bravúrral hárított egy lövést, de a kipattanónál Adriano rámászott Roberto Trashorras hátára: büntető! A tizenegyespontra letett labda mögé a sértett állt, de a kapu jobb oldalába tartó, nem igazán helyezett, félmagas lövését Víctor Valdés hárította. A katalánok kapusának ez volt a tizenegyedik büntetője, amit pályafutása során hárított, a héten pedig a második, hiszen az Ajax elleni BL-meccsen már megtette ugyanezt.

A fordulás után azonnal újabb gólt ért el az amúgy kicsit felforgatott Barca, a Montoya, Adriano, Alex Song trió ezúttal kezdett. Fabregas bal oldali remek centerezésére mindenkit megelőzve Pedro érkezett a legjobb ütemben a 47. percben, majd védhetetlenül lőtt a kapuba (0–2). A folytatásban a feltűnően gyatra talajú pályán a vendégek kedvükre adogattak, járatták a labdát, és mivel megnyílt a tér, rendre veszélyes akciókat vihettek. A hazaiak szórványos támadásaiból nem érződött ki a szépítés. A katalán játékosok sokat mozogtak, sokszor változtatták a pozíciójukat, és a letámadásuk is rendre labdaszerzést eredményezett. Neymar a 66. percben tört be nagy lendülettel a hazai tizenhatoson belülre, majd sunyi módon, ütemtelenül, a bokák között meglőtt labdája a kapufáról pattant ki a mezőnybe.

Nagy kedvvel játszott a brazil ezúttal is a bal szélen, argentin klasszistársa pedig remekül szervezett. A 72. percben formás adogatás végén Neymar önzetlenül passzolt középre, ahol ezúttal is Pedro érkezett, szinte már menetrendszerűen (0–3). A gólszerző a 75. percben hagyta el a pályát, helyére Andrés Iniesta állt be, így Cesc Fabregas találatánál már ő volt a közelben. A negyedik katalán gólt szerző középpályás a 79. percben Xavi passzát helyezte a kapuba a tizenhatosról, középről, teljesen őrizetlenül, mintha edzésen lenne (0–4).

Pedro és Neymar után Xavi is lecserélésre került, a karszalagot így Víctor Valdés kapta meg, katalán mértékkel szerénynek mondható 11 740 néző előtt. A végére egy Valdés-bravúr maradt: egy közeli fejesbe kapott bele.

PRIMERA DIVISIÓN
5. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Barcelona 0–4
(Pedro 33., 47., 72., Fabregas 79.)
Real Sociedad–Málaga 0–0
Almería–Levante 2–2 (Verza 45+3. – 11-esből, Fernandez Saez 51., ill. el-Zsar 55. – 11-esből, Diop 60.)
Valladolid–Atlético Madrid 0–2 (Raúl García 56., Diego Costa 72.)

1. Barcelona 5 5 18–4 +14 15
2. Atlético Madrid 5 5 16–4 +12 15
3. Villarreal 4 3 1 10–5 +5 10
4. Real Madrid 4 3 1 8–4 +4 10
5. Athletic Bilbao 4 3 1 8–6 +2 9
6. Espanyol 4 2 2 6–3 +3 8
7. Real Sociedad 5 1 3 1 4–3 +1 6