Újra „elchépelte” a kis csapatot a Barcelona

2015.01.24. 17:55
Volt mit ünnepelnie a Barca-játékosoknak (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság, a Primera División 20. fordulójában a Barcelona az Elchéhez látogatott, és könnyedén, hat nullára nyert.

PRIMERA DIVISIÓN
20. FORDULÓ
Elche–Barcelona 0–6
(Piqué 36., Messi 55. – 11-esből, 88., Neymar 69., 71., Pedro 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ebben az idényben negyedszer találkozott az Elche a Barcelonával, és a katalánok az első három találkozón 12 gólt szereztek, és egyet sem kaptak. Az előzményekhez képest senki sem csodálkozott azon, hogy egyórányi játék után két góllal vezetnek a katalánok.

Pedig igen bátran futballozott addig a házigazda, a vendégkapusnak, Claudio Bravónak háromszor is nagyot kellett védenie, csakhogy Xavi gyorsan elvégzett szabadrúgása után Gerard Piqué megszerezte a vezetést (0–1), majd a szünet után Lionel Messi csoda higgadtan értékesítette a Neymar által kiharcolt büntetőt (0–2).

Faycal Fajr piros lapja után összeomlott az Elche: Messi kétszer is zseniálisan szolgálta ki a 16-os elől Neymart, aki előbb a bal alsó sarokba (0–3), majd a kapus feje fölött a léc alá lőtt (0–4) az ötös előteréből. A katalánoknak ezt követően eszük ágában sem volt megszakítani magukat – hosszú még az idény! –, mi pedig számolgathattuk a sárga lapokat és a kőkemény ütközeteket.

Nos, szerencsére senki sem sérült meg, a sárga lapok száma megállt kilencnél – a végén meg Lionel Messi újabb gólja teljesen elvette az Elche kedvét a Barcelonától (0–5), Pedro találata meg talán egy kicsit a futballtól is (0–6).