Pokoli szenvedés árán nyert a Real, Ronaldo ütött, és pirosat kapott

2015.01.24. 15:55
Benzema lőtte a Real Madrid egyenlítő gólját (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság, a Primera División 20. fordulójában az éllovas Real Madrid a Córdobához látogatott, és csak pokoli szenvedések árán és nem kevés szerencsével nyert 2–1-re. Cristiano Ronaldót ütésért kiállították, a győztes gólt Gareth Bale szerezte a 89. percben 11-esből.

PRIMERA DIVISIÓN
20. FORDULÓ
Córdoba˜–Real Madrid 1–2
(Gilasz 3. – 11-esből, ill. Benzema 27., Bale 89. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

C. RONALDO ELNÉZÉST KÉRT
„Mindenkitől elnézést kérek, főleg Edimartól a meggondolatlan tettemért a mai mérkőzésen" – írta a meccs után Cristiano Ronaldo a Twitter-oldalán.

Éppen ötven győzte le a Córdoba először és eleddig utoljára a Real Madridot, és a kis csapat szurkolói most alig akartak hinni szemüknek: az első fél órában sokkal jobban futballoztak kedvenceik a fővárosiaknál, és Nabil Gilasz büntetőjével még a vezetést is megszerezték. 1–0!

A 11-est egyébként Bébé harcolta ki, pontosabban az a Sergio Ramos hozta össze, akinek a portugál lövése a karján csattant: mivel a védő elfordult a levegőben, és kezét is elfelé húzta a labdától, egy darabig elvitatkoznak még ezen az eseten. Még a szünet előtt egyenlített azonban a Real, Gareth Bale csúsztatására Karim Benzema érkezett legjobban a kapu előtt: 1–1!

Ám aki azt hiszi, hogy az egalizálás előtt és után bátran, veszélyesen és kreatívan támadott a szorult helyzetbe került címvédő, ki kell ábrándítsuk.

Olyannyira lelkesen futballoztak az andalúziaiak, hogy a pihenő után bő húsz perc alatt háromszor is gólt szerezhettek volna, de Bébé ziccerét fogta Iker Casillas, Federico Cartabia lövése pár milliméterrel elzúgott a jobb felső mellett, Florin Andone okos emelése pedig a lécen csattant.

Carlo Ancelotti mester csapata szenvedésén az Asier Illarramendi, Fábio Coentrao kettős bevetésével próbált orvosolni, a borítékolható eredményességgel, majd a hajrára James Rodríguez helyére beküldte Jesét.

Roppant idegesen futballozott a Real, tíz perccel a vége előtt pedig Cristiano Ronaldo előbb belerúgott Edimarba, aztán pofon vágta, majd arcon kapta az odasiető Ángel Crespót, és ezért természetesen azonnal piros lapot kapott. Hosszú eltiltás elé néz minden bizonnyal az aranylabdás...

Mégsem pecsételte meg ezzel saját csapata sorsát CR, mert Gareth Bale megrázta magát, kiharcolt egy szabadrúgást, amelyet ő végzett el, a labda a sorfalban álló Federico Cartabia kezén csattant (kiállt ő is, második sárgával) – a 11-est pedig higgadtan értékesítette a walesi. 1–2!

Pokoli szenvedés árán és nem kis szerencsével hozta el a három pontot a lelkes, de néha kissé „szeleburdi" Córdoba otthonából a Real Madrid.