Az Atlético kerékbe törte és felnégyelte a Real Madridot

2015.02.07. 15:55
Tiago kezdte a gólgyártást (Fotó: Reuters)
Madridban Atlético–Real csúcsrangadót rendeztek a bajnokság 22. fordulójában, és a hazaiak 4–0-ra kiütötték fehér mezes ősi riválisukat. A Real a mérkőzés során egyszer sem lőtt a kapu felületére.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
22. FORDULÓ
Atlético Madrid–Real Madrid 4–0 (Tiago 14., Saúl 18., Griezmann 67., Mandzukic 89.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Úgy tűnt, hogy kiegyenlítődnek kissé az esélyek a mérkőzés elejére, az Atlético Madrid ugyanis két alapembere is lesérült perceken belül: Diego Godín orrvérzését sikerült ugyan megállítani, de Kokét le kellett cserélni, és a hírek szerint négy hétre kidőlt. De még mielőtt fellélegezhetett volna a Marcelo, Pepe, James Rodríguez, Sergio Ramos, Luka Modric ötöst nélkülöző Carlo Ancelotti, tulajdonképpen már el is dőlt a mérkőzés: előbb Iker Casillas lepkézte be Tiago Mendes középtávoli lövését (1–0), majd a Kokét váltó, egykori Real-játékos, Saúl Níguez ollózott az ötös elől a kapuba (2–0).

A fehér mezes bekkek pedig élénken nézelődtek...

Folytatódott ezen tevékenységük a szünet után is, miközben a vendégeknek egyetlen helyzetük sem akadt a 90 perc során, Cristiano Ronaldo mintha pályán sem lett volna, Gareth Bale és Karim Benzema is csak ritkán ért labdába, akkor is többnyire minek.

Érthető az Atlético-játékosok öröme

Ellenben az Arda Turan, Mario Mandzukic, Antoine Griezmann hármas megoldhatatlan feladat elé állította a Realt, kész csoda, hogy a francia (3–0) és a horvát támadó (4–0) csak egyszer talált be. Griezmann az általános iskolás szinten védekezgető hátvédek hibáját használta ki a kapu torkában, Mandzukic pedig a csereként beálló Fernando Torres beadását bólintotta az ötös elől a bal sarokba.

A tavalyi Bajnokok Ligája-döntőbeli siker után újabb nagy pofont kapott a Real Madrid az Atléticótól, Diego Simeone csapata pedig megmutatta minden kritikusának, hogy messze nem csak ütni-vágni-törni-zúzni tud.

Bár a „matracosok" most épp kiütötték, négyfelé vágták, és kerékbe törték örök riválisukat...

1. Real Madrid 22 18 4 70–22 +48 54
2. Barcelona 21 16 2 3 57–11 +46 50
3. Atlético Madrid 22 16 2 4 47–20 +27 50
4. Sevilla 21 13 3 5 35–24 +11 42
5. Valencia 21 12 5 4 38–19 +19 41
6. Villarreal 22 12 5 5 37–20 +17 41
7. Málaga 22 10 5 7 25–25 0 35
8. Eibar 22 7 6 9 25–31 –6 27