P. Divisón: a meccset behúzta az Atlético, de Costa megsérült

2014.04.13. 20:52
Diego Costa súlyosnak tűnő sérülést szenvedett (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 33. fordulójában a listavezető Atlético Madrid kétgólos győzelmet aratott városi riválisa, a 65. perctől emberhátrányban játszó Getafe otthonában. A találkozón Diego Costa tizenegyest hibázott, majd bebiztosította csapata sikerét, ám az eset során súlyosan megsérült – legalábbis erre lehet következtetni a lejátszódott jelenetekből.

Az első percektől kezdve az Atlético akarata érvényesült, a hazaiak nem sok veszélyt jelentettek Thibaut Courtois kapujára, és ugyan a vendégek sem tudtak állandó nyomást helyezni a vendéglátókra, mégsem tartozott a váratlan kategóriába Diego Simeone csapatának vezető gólja.

Az első félidő hajrájában egy rögzített játékhelyzet után Juanfran ívelte vissza a labdát kapu elé, Diego Godín pedig tizenkét méterről a rossz ütemben kimozduló Jordi Codina fölött a hálóba bólintott. 0–1

A második negyvenöt percben a játékrész közepén kezdődött az érdekes események sora, amikor Ángel Lafita piros lapot érően szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Diego Costa tizenegyesét – és a kipattanót – azonban a Getafe kapusa bravúrral hárította. Az immáron spanyol válogatott támadó harmadszor rontott a büntetőpontról ebben az idényben, és Ivan Rakiticcsel holtversenyben vezeti a vonatkozó ranglistát. Codina egyébként 2009 óta az első Getafe-kapus, aki hazai pályán tizenegyest hárított a spanyol első osztályban.

A legérdekesebb pillanatok azonban csak ezek után következtek. A 84. percben a labdaszerzést követően Diego tálalt Adrián elé, akinek a centerezése után Diego Costa becsúszva a kapuba kotorta a labdát. 0–2

A combsérüléséből felépült csatár azonban csúnyán nekiütközött a kapufának, felszakadt a bőr a térde alatt, és vérezni kezdett a lába, majd hordágyon hagyta el a játékteret, amelyet követően azonnal kórházba szállították. A részletes vizsgálatokra később kerül sor, de az Atlético hivatalos Twitter-bejegyzése szerint Costa csak felszíni sérülést szenvedett.

Az Atlético előnye három pont a Real Madrid és négy a Barcelona előtt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PRIMERA DIVISIÓN

33. FORDULÓ
Getafe–Atlético Madrid 0–2 (Godín 40., Diego Costa 84.)
Real Betis–Sevilla 0–2 (Gameiro 30., 82. – az elsőt 11-esből)
Valencia–Elche 2–1 (Piatti 22., Parejo 61., ill. Coro 28.)
Espanyol–Rayo Vallecano 2–2 (Stuani 3., Colotto 88., ill. Falque 43., Larrivey 50.)

1. Atlético Madrid 33 26 4 3 72–22 +50 82
2. Real Madrid 33 25 4 4 94–32 +62 79
3. Barcelona 33 25 3 5 92–27 +65 78
4. Athletic Bilbao 32 17 8 7 55–35 +20 59
5. Sevilla 33 16 8 9 61–47 +14 56
6. Villarreal 33 15 7 11 52–38 +14 52
7. Real Sociedad 33 14 9 10 56–50 +6 51
8. Valencia 33 12 8 13 46–46 0 44