C. Ronaldo győzelemmel ünnepelte karrierje 666. tétmeccsét

2014.03.09. 18:55
Cristiano Ronaldo ezúttal nem lábbal, hanem fejjel volt eredményes a Levante ellen az első félidőben (Fotó: Reuters)
A Primera División 27.fordulójában a ReAl Madrid hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Levantét, így újra négy pontos előnnyel vezet a Barcelona előtt (az Atlético Madridot pedig három ponttal előzi meg). A találkozó során Cristiano Ronaldo gólt szerzett és gólpasszt adott, a végeredményt pedig Nikosz Karabelasz öngólja állította be. A vendégek emberhátrányban fejezték be a mérkőzést, miután David Navarrót a játékvezető a 64. percben kiállította.

A Real Madrid úgy léphetett pályára, hogy tisztában volt vele, ha nyer, akkor négy ponttal megléphet a Barcelona elől. A hazai játékosok éreztették is a vendégekkel, hogy nem lesz sok keresnivalójuk ezen a meccsen, az első pillanattól kezdve nagy nyomást helyeztek Keylor Navas kapujára, és az első gólra csupán 11 percet kellett várni: Ángel di María bal oldali szögletét követően Cristiano Ronaldo fejelt a bal alsó sarokba. Ez volt a portugál 100. olyan spanyol bajnokija, amelyen gólt tudott szerezni. Még egy érdekesség: CR ma játszotta karrierje 666. hivatalos tétmérkőzését, és pályafutása 411. találatát szerezte. 1–0

A gól után is a madridiak játszottak fölényben, ugyanakkor a Levante is fel tudott építeni néhány támadást, bár igaz gólhelyzetet nem tudott teremteni Diego López kapuja előtt. Navas ugyanakkor több bravúrt is bemutatott, Karim Benzema az első félidő hosszabbításában könnyedén megszerezhette volna csapata második gólját, ha a kapus nem tolja kapufára a francia csatár kísérletét.

A második félidőben gyorsan megduplázta előnyét a madridi együttes: Cristiano Ronaldo ezúttal előkészítő szerepben tűnt fel, kiszolgálását követően Marcelo lőtt jobbal a kapu bal oldalába (2–0). Attól a ponttól kezdve Carlo Ancelotti együttese nem erőltette a támadásépítéseket, a 64. perctől kezdve pedig pláne nem, hiszen a játékvezető egyből a piros lapot mutatta fel David Navarrónak a Ronaldo ellen elkövetett szabálytalanságát követően.

Mégis sikerült a Realnak újabb gólt szereznie, a 81. percben Marcelo bal oldali beadását követően a menteni igyekvő Nikosz Karabelasz lőtt a saját kapujának bal oldalába, ezzel pedig beállította a végeredményt is (3–0). Újabb gól már nem született, Sergio Ramosék simán nyertek, így továbbra is egy lépéssel a fő riválisai előtt tartózkodnak.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
27. FORDULÓ
Real Madrid–Levante 3–0 (C. Ronaldo 11., Marcelo 49., Karabelasz 81. – öngól)

KÉSŐBB
21.00: Valencia–Athletic Bilbao (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Almería–Sevilla 1–3 (A. Vidal 85., ill. Bacca 31., Carrico 51., Gameiro 77.)
Espanyol–Elche 3–1 (D. López 2., Colotto 21., Pizzi 58., ill. Fuentes 88. – öngól)

1. Real Madrid 27 21 4 2 76–26 +50 67
2. Atlético Madrid 27 20 4 3 63–21 +42 64
3. Barcelona 27 20 3 4 74–22 +52 63
4. Athletic Bilbao 26 15 5 6 49–30 +19 50
5. Villarreal 27 13 5 9 47–33 +14 44
6. Real Sociedad 26 12 7 7 46–36 +10 43
7. Sevilla 27 11 8 8 47–42 +5 41
8. Espanyol 27 10 6 11 32–33 –1 36