Összejött a Barca-Real Madrid elődöntő

2013.01.25. 00:04
A Barcelona készülhet a Real Madrid elleni elődöntőre (Fotó: Reuters)
A Barcelona 4–2-re nyert a Málaga otthonában a spanyol Király-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így 6–4-es összesítéssel továbbjutott a legjobb négy közé, ahol a Real Madrid lesz az ellenfele.

Csak egy hely volt már kiadó a spanyol Király-kupa elődöntőjében. Ezt az egy pozíciót a Barcelona foglalta el, miután a Málaga otthonában kiharcolt a atovábbjutást.

Igen erős felállásban kezdett a Barcelona, s úgy tűnt, az első percektől nagyon komolyan veszi a találkozót. Ennek bizonyítékaként már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést a katalán együttes: Dani Alves kapott labdát a leshatáron, majd okosan visszafelé emelt, ahol a második ütemben érkező Pedro a kapuba fejelt. Ekkor a Barca állt már továbbjutásra, de a Málaga nem tört meg. 0–1

Négy perccel az első találat után Duda precíziós passza Joaquínt találta meg, aki még pontosabb megoldást választott, s egy védő szorításában a bal alsóba gurított. 1–1

AZ ATLÉTICO MADRID IS A NÉGY KÖZÖTT

Az Atlético Madrid is bejutott a legjobb négy közé a spanyol Király-kupában, miután a negyeddöntő első, 2–0-ra megnyert mérkőzése után a visszavágón 1–1-es döntetlent játszott a Betis otthonában. Az elődöntőben a madridi csapat a Sevillával találkozik.

A Real Madrid és a Sevilla tegnapi továbbjutását követően ma az Atlético Madridon volt a sor, hogy bebiztosítsa továbbjutását. A bajnokságban második helyen álló madridiak hazai pályán az első mérkőzésen 2–0-ra legyőzték a Betist, így igen jó helyzetből várták a mai sevillai visszavágót.

Az első félidőben nem kockáztatott túl sokat egyik csapat sem, a Betis számára a továbbjutás sansztalanná vált volna egy kapott góllal, míg az Atléticónak nem állt érdekében túl sokat kockáztatnia.

Ennek ellenére egy hazai védelmi hiba az első félidő hajrájában gyakorlatilag végleg elrendezte a továbbjutás sorsát. Diego Costa használta ki, hogy egy hazai védő elfejelte a kimozduló kapusa, Casto mellett a labdát, a madridi játékosnak így nem volt nehéz dolga az üres kapuba passzolnia labdát. 0–1

A második félidőben a Betis legalább annyit elért, hogy ne vereséggel búcsúzzon a kupától: Jorge Molina 90. percben értékesített tizenegyese kellett ehhez. 1–1

A folytatásban szokásához híven Lionel Messi többször is ziccerbe került, de ezeket rendre elpuskázta: először a kapusba vágta a labdát, majd csúnyán mellé emelt. A 36. percben pedig Andrés Iniesta találta el a kapufát nagy helyzetben.

Ennek ellenére nem mondható, hogy a Málaga bunkerfocit játszott volna, Ignacio Camacho lövését például csak másodjára tudta fogni Pinto.

Az is meglepő volt, hogy a Barcelona „mindössze" 58 százalékban birtokolta a labdát az első játékrészben, ami a katalánok játékstílusát ismerve igen kicsi számnak mondható.

Aztán a 49. percben rendkívül rosszul helyezkedett a hazai védelem, Gerard Pique mellel még le is vehette a labdát, mielőtt közelről Kameni kapujába lőtte azt. 1–2

A folytatásban beszorult a Málaga, a Barcelona játékán látszott, hogy mindenképpen szeretné megszerezni a nagy valószínűséggel mindent eldöntő harmadik gólját (ez esetben ugye négyet kellett volna szereznie a hazai együttesnek a továbbjutáshoz), Messi azonban újabb nagy lehetőséget hibázott el, az ellentámadásból pedig a 68. percben egyenlített a Málaga.

Cesc Fabregas még a földön feküdt a Málaga kapuja előtt, amikor a szépen végigvitt kontra végén Roque Santa Cruz kilőtte a jobb alsó sarkot a tizenhatos vonalától. 2–2

A Málaga szurkolói azonban nem sokáig reménykedhettek: a 76. percben Fabregas szépen fordult le a védőjéről, majd tálalt Andrés Iniesta elé, aki ziccerben már nem hibázott. 2–3

Jelen esetben még egy gólt is kaphatott volna a Barca, a 3–3-as eredménnyel is meglett volna a továbbjutás. A katalánok azonban nem bíztak semmit a véletlenre, a 79. percben Messi teljesen biztossá tette a Barcelona továbbjutását. Érdekesség, hogy a négyszeres aranylabdás argentin fejesből volt eredményes. 2–4

A Barcelona az elmúlt tíz tétmérkőzésén mindig legalább két gólt szerzett, s készülhet a Real Madrid elleni elődöntőre. Kettővel több el Clásico lesz tehát ebben az évben.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Málaga–Barcelona 2–4 (Joaquín 12., Santa Cruz 68., ill. Pedro 8., Piqué 49., Iniesta 76., Messi 80.)
Továbbjutott: a Barcelona, 6–4-es összesítéssel