Nem ért pontot Vadócz szezonbeli első gólja

2010.02.28. 19:27
Vadócz első gólját szerezte az idén (Fotó:Action Imgaes – archív)
Vadócz Krisztián elsőként kapott szerepet kezdőként az Osasunában, és ezt góllal hálálta meg, de csapata így is vereséget szenvedett a Sporting Gijón otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A Villarreal Llorente góljával 1–0-ra győzte le a Deportivót.

José Antonio Camacho, az Osasuna vezetőedzője a mai mérkőzés előtt elmondta, pihentetni fogja a Sporting Gijón elleni bajnokin középső középpályását, Patxi Punalt, és helyén Vadócz Krisztiánnak szavaz bizalmat. Az edző betartotta a szavát, így a magyar középpályás először léphetett pályára a kezdőcsapatban bajnokin ebben az idényben.

VADÓCZ KRISZTIÁN:
BOSSZANT, HOGY KIKAPTUNK
„Számítottam rá, hogy kezdőként lépek pályára – mondta Vadócz a Nemzeti Sportnak. – Külön öröm, hogy gólt rúgtam. Kifelé pattogott a labda a tizenhatosnál, rálőttem, valakin megpattant, de bement. Bosszantó viszont, hogy kikaptunk, mert volt esély az előny növelésére.”

De más tekintetben is „jubilált" Vadócz, a második félidőben ugyanis belőtte első gólját az idén (összességében már három bajnoki találatnál jár spanyolországi karrierje során), ami egy ideig úgy tűnt, még győzelmet is érhet. A 49. percben megeresztett lövése megpattant egy védőn, ennek következtében Júan Pablónak, a Sporting kapusának esélye sem volt hárítani.

Végül nem ért pontot ez a találat, mert az utolsó húsz percben fordított a hazai csapat. Vadócz végigjátszotta a mérkőzést.

A többi délutáni összecsapás közül kiemelkedett a Villarreal és a Deportivo rangadója: Nilmar passzából Joseba Llorente szerezte meg a győztes gólt a „sárga tengeralattjárónak" az első félidőben, vereségével a Deportivo távolabb került a BL-indulást jelentő helyektől.

A Sevilla hazai pályán csak gól nélküli döntetlent játszott az Athletic Bilbaóval: Romaric kiállítása miatta házigazdák az 52. perctől emberhátrányban játszottak.

PRIMERA DIVISIÓN
24. FORDULÓ
Racing SantanderAlmería 02 (Soriano 29., Crusat 67.)
Sporting GijónOsasuna 32 (Miguel 17., Barral 70., Castro 80. – tizenegyesből, ill. Nekounam 38. – tizenegyesből, Vadócz 49. )
ValladolidMallorca 12 (Bueno 49., ill. Rocha 69., Álvarez 83.)
VillarrealDeportivo 10 (Llorente 36.)
XerezEspanyol 11 (Bermejo 76., ill. Osvaldo 18.)
Sevilla–Athletic Bilbao 0–0
Atlético Madrid–Valencia 4–1 (D. Forlán 29. – 11-esből, 85., Agüero 77., Jurado 92., ill. 20. D. Silva)

1. Barcelona 24 19 4 1 59–14 +45  61
2. Real Madrid 24 19 2 3 64–18 +46  59
3. Valencia 24 13 7 4 42–26 +16  46
4. Sevilla 24 13 4 7 36–25 +11  43
5. Mallorca 24 12 4 8 38–28 +10  40
6. Deportivo 24 11 5 8 26–26 0 38
7. Athletic Bilbao 24 11 4 9 32–30 +2  37
8. Villarreal 24 9 5 10 36–37 –1  32